bazarnews

کد خبر: ۸۰۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران و رئیس اتحادیه تالار های پذیرایی تهران اعلام کرد که بر اساس برآورد ها حدود ۱۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در پی تعطیلی تالار ها بیکار شده اند.

خسرو ابراهیمی نیا با اشاره وجود حدود هزار واحد تالار پذیرایی در شهر تهران اظهار کرد: علاوه بر افرادی که با تعطیلی تالار ها به صورت مستقیم بیکار شدند، در بخش تجهیز مجالس برای هر مراسم، بسته به تعداد مهمان ها بین ۱۰ تا ۷۰ نفر فعالیت می کردند که حالا بیکار شده اند. همچنین ده ها شغل دیگر از جمله در حوزه چیدمان سفره عقد، حمل و نقل، عکاسی، آرایشگاه، نقاشی و دکور تالار و آشپزی به فعالیت تالار ها وابسته اند، بنابراین برآورد ها نشان می دهد از اسفندماه تاکنون حدود ۱۰۰ هزار نفر به واسطه تعطیلی تالار ها بیکار شده اند.
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه اتحادیه تالار ها ۱۰ ماه است که این موضوع را مکاتبه کرده، اما هنوز نتیجه ای نگرفته است، تصریح کرد: با برنامه ریزی درست در اسفند و فروردین و اردیبهشت و تعطیلی همه مراکز پذیرایی وضعیت خوبی در کشور ایجاد شد و تلفات انسانی نیز به پایین ترین عدد و رقم خود رسید، اما از خرداد به بعد با تصمیم مسئولان، تالار های پذیرایی تعطیل شدند، در حالی که دیگر مراکز پذیرایی مانند رستوران ها و چلوکبابی ها تعطیل نشدند.
رئیس اتحادیه تالار های پذیرایی تهران با بیان اینکه تالاهاری پذیرایی به عنوان متخصص برگزاری مراسم ها می توانند پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل رعایت و مراسم را با حداقل ظرفیت برگزار کنند، گفت:، اما در حال حاضر مراسم مختلف در خانه ها، رستوران ها و حتی دفاتر ازدواج برگزار می شود. پیشنهاد ما این است که تالار ها با دریافت کد بهداشتی و زیر نظر اتحادیه مجاز به فعالیت باشند.

برچسب ها: تالار ، اتاق اصناف ، کرونا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: