bazarnews

کد خبر: ۸۱۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
ارز‌های دیجیتال بیت کوین به لایحه بودجه سال مالی ۲۰۲۱ بخش دفاعی و نهاد‌های دولتی آمریکا اضافه شد.

گروه بازار دیجیتال بازارنیوز - رضامؤیدی؛ در پی اضافه شدن ارز‌های دیجیتال همچون بیت کوین به لایحه بودجه سال مالی ۲۰۲۱ بخش دفاعی و نهاد‌های دولتی آمریکا به نظر می‌رسد پس از تصویب ۵۰ لایحه قانون اختیارات دفاع ملی اکنون دونالد ترامپ تصمیم گرفته است این قانون ۵/ ۷۴۰ میلیارد دلاری را وتو کند.

قانون اختیارات دفاع ملی، نام دسته‌ای از قوانین آمریکا است که به وزارت دفاع و بودجه سالیانه و مخارج نهاد‌ها مرتبط است و اولین بار در سال ۱۹۶۱ ارائه شد، اما در طول دو دهه گذشته بحث برانگیز شده است.

این قانون امسال شامل نام و تعریف ارز‌های دیجیتال همچون بیت کوین است. مارکز وارنر به عنوان یکی از حامیان این قانون می‌گوید تعریف "سکه‌ها و ارز" در این قانون برای در بر گرفتن ارز دیجیتال به روزرسانی شده است. اضافه شدن ارز دیجیتال به قانون اختیارات دفاع ملی پس از پیگیری چندین سیاستمدار که به دنبال نظارت بیشتر روی ارز‌های دیجیتال پایدار هستند، صورت گرفته است. ماکسین والترز رئیس کمیته خدمات مالی کنگره از اداره نظارت ارزی خواسته تا دستورالعمل جدید خود برای رمزارز‌ها را لغو و جمع آوری کند.

درج ارز‌های دیجیتال در لایجه بودجه ۲۰۲۱ آمریکا

همچنین اخیرا استفن لینک، جیسوس گارسیا و راشیدا تالیب، قانون گستره ارز دیجیتال پایدار و مجوز بانکی را نیز معرفی کردند. این نمایندگان تاکید کردند که از این لایحه با هدف محافظت از مشتریان در مقابل تهدید‌های مالی ارز‌های دیجیتال استفاده شود.

گفتنی است دونالد ترامپ قصد دارد که قانون اختیارات دفاع ملی ۲۰۲۱ را وتو کند چرا که از بند ۲۳۰ این قانون در خصوص شایستگی ارتباطات رضایت ندارد. ترامپ تصریح کرده است که بیان قانون مذکور در این بند به طور خاص از شرکت‌های بزرگ فناوری همچون گوگل، اپل، فیسبوک و توییتر محافظت می‌کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: