bazarnews

کد خبر: ۸۱۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: در کارهای اقتصادی و عمرانی پیوست فرهنگی هوشمند بسیار مهم بوده و شیعه و سنی باید در کنار هم از نعمت ها و امکانات نظام بهره ببرند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی شامگاه دوشنبه در نشست با مشاور اقتصادی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق اظهارداشت: ظرفیت های سیستان و بلوچستان بسیار بالا بوده اما یکی از مشکلات عمده در استان وجود برخی نگاه های قومی، قبیله ای و مذهبی که تبدیل به مانعی برای انجام کارها در این منطقه شده است.
وی کمبود مدیران توانمند، با جسارت و خوش فکر در سیستان و بلوچستان را یکی دیگر از مشکلات استان دانست و افزود: نبود مدیریت صحیح در طول سالیان متمادی باعث وابستگی این استان به دیگر استان های معین شده و حتی در مواردی مردم منطقه نیز با وجود استطاعت مالی جرات و جسارت ریسک پذیری و سرمایه گذاری را ندارند.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: امکان انجام بسیاری از کارها در سیستان و بلوچستان وجود دارد و تنها به افراد متخصص و آگاه نیازمندیم و کلید حل مشکلات در استان وجود انسان های پای کار است.
وی خاطرنشان کرد: نیاز بوده تا در ابتدا اولویت سنجی و نیازسنجی هایی صورت گیرد و سپس کار شروع و از نیروهای بومی استفاده شود.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همه کارها باید با فکر و نقشه جامع صورت گیرد و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که ابتدا مجموعه های داخلی استان هماهنگ بوده سپس مجموعه های بیرونی نیز هماهنگ با دستگاه های درون این استان عمل کنند.

برچسب ها: فرهنگ ، اقتصاد ، عمران
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: