bazarnews

کد خبر: ۸۱۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می رسد با توجه به شرایطی که وجود دارد تا حدودی از ریسک و خطرهای تهدیدکننده معاملات بورس در حال کاهش باشند که این امر باعث ایجاد آینده ای درخشان در بازار شده است.

«مصطفی امیدقائمی» امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقدینگی هایی که اکنون در حال ورود به بورس است در سایه سایر بازارهای سرمایه گذاری مانند بازار ارز، مسکن و خودرو رخ داده است که فعلا در رکود به سر می برند.
 وی اظهار داشت: با توجه به اینکه نرخ سهام بعد از اصلاح رخ داده به بهترین محدوده قیمتی برای خرید رسیده اند، اکنون بازار سهام از نظر سرمایه گذاران بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است.
امیدقائمی خاطرنشان کرد: عدم وجود بازاری قابل اعتماد برای سرمایه گذاری باعث شده است تا نقدینگی به سمت بازار سرمایه سوق پیدا کند که این امر منجر به تغییر مسیر شاخص بورس و رشد آن شده است.
وی به تاثیر نوسان قیمت دلار در معاملات بورس اشاره کرد و گفت: روند کاهش قیمت ارز با تاثیر متفاوتی در بازار همراه است، افت نرخ دلار در برخی از شرکت ها با تاثیر منفی همراه خواهد بود و منجر به کاهش سود شرکت ها می شود اما در مقابل این اتفاق به نفع برخی از شرکت ها خواهد بود و زمینه رشد آنها را فراهم می کند.
امیدقائمی اظهار داشت: بازار سرمایه به دلیل روند صعودی که اخیرا دست پیدا کرد و رونقی که وارد این بازار شد، طبیعی است که تا حدودی اصلاح و روند نزولی را تجربه کند اما سهامداران باید این موضوع را مدنظر داشته باشند که روند کلی بازار مثبت است و در وضعیت فعلی هیچ خطری معاملات بورس را تهدید نمی کند.
این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: موضوعی که اکنون در بازار وجود دارد فضای ایجاد شده به دلیل تحریم ها و گمانه زنی ها نسبت به مشخص شدن آینده برجام با پیروزی بایدن است، به همین دلیل فعالان بازار به دنبال تحلیل اثر این اتفاق در بازار سرمایه هستند.

برچسب ها: بورس ، ریسک ، بازار سرمایه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: