bazarnews

کد خبر: ۸۱۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
آمار‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان از رشد ۱.۹ درصدی تولید پودر شوینده در ۸ ماه دارد.

بعد از تشدید همه گیری کرونا و افزایش مصرف مواد شوینده، تولید هم بیشتر شد تا مواد شوینده مورد نیاز کاربران تامین شود و کمبودی در داخل کشور احساس نشود.
آنطور که آمارهای وزارت صمت نشان می دهد، میزان تولید پودرشوینده در 8 ماهه امسال به 422.8 هزار تن رسیده است. این رقم در 8 ماهه سال قبل عدد 415.2 هزار تن رسیده بود که با رقم جدید تولید در سال جاری، 1.9 درصد رشد تولید را به ثبت رسانده است.
همچنین میزان تولید در شهریور 99 به رقم 55.5 هزار تن رسیده است. این میزان تولید در 7 ماهه امسال نیز رقم 371.8 هزار تن را به ثبت رسانده است.
این آمار در حالی است که ۳۱۹ هزار و ۷۰۰ تن انواع پودر شوینده توسط کارخانجات داخلی از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه تولید شده که رشد ۱۰.۷ درصدی آن مشهود است. پیش از این نیز رییس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران گفته بود که کالاهای تولیدی این صنایع به وفور تولید شده و هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد. به گفته وی، دو تا ۲.۵ برابر نیاز و مصرف کشور، ظرفیت تولید در کالاهای صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی وجود دارد.
 البته برخی خبرها نشان از آن دارد که افزایش نرخ ارز و تامین نشدن کافی مواد مورد نیاز تولید، مشکلات تولیدکنندگان موادشوینده را تشدید کرده به طوری که به تازگی قیمت ۶ قلم محصول شامل پودر رخت شویی دستی و ماشینی، مایع ظرف شویی، مایع دستشویی، خمیردندان و انواع صابون با ۴۰ درصد افزایش و بقیه محصولات زیرگروه لوازم شوینده، آرایشی و بهداشتی با رشد ۳۰ درصدی روبرو شده بود.

برچسب ها: وزارت صمت ، شوینده ، کرونا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: