bazarnews

کد خبر: ۸۱۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
با وجود ایجاد دو سامانه اطلس کارخانجات خوراک دام و سامانه بازارگاه هنوز بر واردات نهاده‌های دامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی و نحوه توزیع آن‌ها نظارتی صورت نگرفته و شاهد فروش چند برابر قیمت مصوب این محصولات در بازار هستیم.

همواره کنترل روند واردات و مصرف نهاده های دامی از مهمترین دغدغه های وزارت جهاد کشاورزی و معاون امور دام این وزارت خانه بوده است و از طرق مختلف چه به صورت دستی و چه سیستمی سعی در کنترل این جریان داشته اند. 
با اختلال در سیستم ارزی کشور و چند نرخی شدن نرخ ارز و به هم خوردن توازن موجودی کالا در بازار، وزارت جهاد کشاورزی با هدف مدیریت بهینه، رصد و پایش نهاده های دامی از عرضه تا مصرف سامانه بازارگاه را در سال 98 رسما راه اندازی نمود. این در حالی است که طبق سیاست های کلان بخش کشاورزی و معاون امور وقت در تیرماه سال 96 و در مراسمی در نمایشگاه صنعت خوراک کشور با حضور 4 تن از معاونین وزارت جهاد کشاورزی از سامانه اطلس کارخانجات رونمایی گردید.
بازار سیاه در حوزه نهاده دامی / نهاده خارج از سامانه بازارگاه توزیع می شود
سامانه اطلس به منظور ایجاد بانک اطلاعاتی در خصوص تولیدکنندگان، فروشندگان و فعالان در بخش خوراک دام، طیور و آبریان کشور توسط معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی با همکاری بانک سپه و اتحادیه کارخانجات خوراک دام ایجاد گردید.
با سرمایه گذاری های صورت گرفته در خصوص این سامانه و مساعدت های معاونت امور دام، سامانه اطلس بعنوان مرجع رسمی کارخانجات تولید کننده خوراک کشور گردید و بعنوان الگویی موفق در بخش کشاورزی تمامی اطلاعات به روز تولیدکنندگان کشور در این سامانه قابل رصد و کنترل بود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: