bazarnews

کد خبر: ۸۱۱۱۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
دادفر گفت: خودرو های چینی و دیگر خودرو های خارجی که اکنون به صورت اقساطی به فروش می رسند به صورت CKD به کشور وارد شده اند.

دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت و گو با خبرنگار، گفت: با توجه به اینکه مدتی است که بحث آزادسازی واردات خودرو مطرح شده، برخی تصور می کنند واردات خودرو به صورت کامل آزاد خواهد شد باید گفت این آزادسازی تا نیمه دوم سال آینده محقق نخواهد شد.
او با بیان اینکه اکنون در شرایطی هستیم که نمی توانیم روی آزادسازی واردات خودرو حساب باز کنیم، گفت: آزادسازی واردات خودرو های خارجی جدی نیست. به قدری موانع بر سر واردات خودرو زیاد است که باید التماس کرد تا یک نفر خودروی خارجی وارد کند.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: با آزادسازی واردات خودرو نمی توان رقیب خودروسازان داخلی شد، بلکه تنها می توان انتخاب را به مردم واگذار کرد.
قیمت خودرو در خودروسازی ها تغییر می کند؟/ بازار منتظر تحویل ۴۰ هزار خودرو تا پایان آذر
دادفر تشریح کرد: یکی از راه ها برای جلوگیری از خروج ارز از کشور این است که واردکنندگان با ارز خود که در خارج از کشور است، خودرو وارد کنند در این صورت بدون اینکه یک دلار ارز از کشور خارج شود خودرو به کشور وارد می شود.
او گفت:در پیشنهاد آزادسازی واردات خودرو منفعت هایی نیز وجود دارد. اینکه دولت می تواند کسری بودجه خود را جبران کند، بدون اینکه تورمی ایجاد شده یا اینکه به نقدینگی جامعه اضافه شود.علاوه بر این ارزی که در خارج از کشور وجود دارد، می تواند به صورت خودرو به کشور وارد شود که این مساله بسیار مهم است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: