bazarnews

کد خبر: ۸۱۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
وزارت راه وشهرسازی درحالی شرط ثبت نام دور دوم طرح اقدام ملی مسکن را اعلام کرده و برای جاماندگان از این طرح که در مرحله اول موفق به واریز آورده اولیه نشده اند فرصت دوباره قائل شده است که کارشناسان مسکن معتقدند رقم آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی برای بخش قابل توجهی از متقاضیان رقم بالایی است و بسیار بعید به نظر می رسد این افراد که در مرحله اول موفق به تامین این میزان آورده نقدی نشده اند هم اکنون نیز بتوانند این رقم را تامین کنند.

وزارت راه وشهرسازی شرط آغاز دور دوم از ثبت نام مسکن ملی را تشریح کرد.
 براساس اعلام وزارت راه وشهرسازی، کسانی که به دلیل عدم واریز وجه از طرح اقدام ملی حذف شده اند با توجه به سبز بودن فرم «ج» آن ها می توانند در مرحله دوم مجددا نام نویسی کنند.
براساس این گزارش، حدود ۴۶۰ هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تایید شده بودند که تا روز ۳۰ آذر باید تعیین تکلیف شوند. به دنبال اعلام وزارت راه و شهرسازی کسانی که به آن ها پیامک ارسال شده اگر تا ۳۰ آبان نسبت به افتتاح حساب و واریز حدود ۴۰ میلیون تومان اقدام نکرده باشند حذف شده اند.
اما افرادی در این بین بودند که عنوان کردند پیامکی به آن ها ارسال نشده و در فرآیند نام نویسی دچار مشکل شدند تا ۳۰ آذر به آن ها مهلت داده شده است. بعد از این تاریخ بسته به اینکه چند نفر از افرادی که ثبت نام کرده اند متقاضی واقعی هستند و براساس ظرفیت های خالی، ثبت نام دور دوم آغاز خواهد شد. بنا بر اعلام متولی مسکن ملی، کسانی که حذف می شوند منعی برای ثبت نام مجدد ندارند؛ زیرا از امتیازی استفاده نکرده اند و فرم «ج» آن ها سبز است که همانند دیگر متقاضیان می توانند نام نویسی کنند.
آخرین گزارش ها از وضعیت واریز وجه از سوی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن حاکی است: در مرحله اول ثبت نام این طرح ۴۶۰ هزار متقاضی مسکن ملی واجد شرایط شناخته شدند که از این تعداد ۱۰۰ هزار نفر مخصوص بافت فرسوده بودند. یعنی مجموعا دولت باید برای ۳۰۰ هزار نفر در قالب این طرح خانه سازی کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: