bazarnews

کد خبر: ۸۱۱۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی گفت: باید فرصت های موجود در دل چالش ها و مشکلات را شناسایی و استفاده کرد.

اکبر فتحی در مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در ارتباط با مشکلات جهاد کشاورزی اظهار داشت: چالش ها و مشکلات جهادکشاورزی تغییر کرده است و مهمترین عامل تغییرات، بیماری منحوس کرونا و برخی مشکلات اقتصادی است اما این چالش ها در شرایط موجود به نوعی فرصت است چرا که این مشکلات در گذشته وجود نداشته که از تجربیات استفاده کنیم و باید با استفاده از روش های نوین علمی و فنی مشکلات را حل کرد.
وی به کمبود و درخواست بذر در هشترود با توجه به افزایش تولید 50 درصدی اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته هرگز در این منطقه کمبود بذر وجود نداشته اما دلیل آن کاهش تولید نیست، بلکه کشاورزان به این نتیجه رسیده اند که باید درخواست رقم های اصلاح شده و بذر مناسب بدهند و این به خاطر ترویج و آموزش کشاورزان است.
فتحی افزود: در سال های قبل کشاورزان برای خرید تراکتور، کمباین و ادوات دنباله بند راغب نبودند و کارشناسان باید سراغ کشاورزان می رفتند، اما امسال با توجه به تفاوت قیمت محصولات در بازار، تقاضا خیلی زیاد شده و این فرصت مناسبی برای افزایش ضریب مکانیزاسیون است که باید از این فرصت به نحوه احسنت استفاده شود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همچنین به درخواست کنسانتره در شهرستان های دور اشاره کرد و گفت: اینکه دامداران خرد و کوچک در شهرستان ها تقاضای سبوس و نهاده های دامی در قالب کنسانتره می کنند، هدفی است که جهاد کشاورزی سالها به دنبال آن است و امروز باید از این فرصت برای ایجاد ارتباط با دامداران و کشاورزان و ترویج و آموزش آنها برای تولید محصول بیشتر و با کیفیت تر استفاده کرد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: