bazarnews

کد خبر: ۸۱۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه از قوه قضاییه نیز که به جز موارد استثنائی که در مصوبه ستاد کرونا آمده است حکم تخلیه ای صادر نکرد، تشکر می کنیم، اظهار کرد: هیچ حکم تخلیه ای در تابستان امسال برای مستاجران صادر نشد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه از قوه قضاییه نیز که به جز موارد استثنائی که در مصوبه ستاد کرونا آمده است حکم تخلیه ای صادر نکرد، تشکر می کنیم، اظهار کرد: هیچ حکم تخلیه ای در تابستان امسال برای مستاجران صادر نشد.
به گزارش صدا و سیما، پروانه اصلانی با بیان اینکه اقتصاد کلان، حوزه پولی، ارزی و بودجه در قیمت مسکن تاثیر زیادی دارد، اظهار کرد:همه تحلیل ها حاکی از این است که قیمت مسکن فقط متاثر از حوزه بخشی مسکن نیست و حتما عوامل متعدد اقتصاد کلان، حوزه پولی، ارزی و بودجه بر قیمت مسکن، اثرگذار است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: توجه داشته باشیم طرف مقابل این قیمت ها، تقاضا و درآمد سرانه مردم است، چون قیمت مسکن در کشور های دیگر نیز گران است، اما درآمد سرانه مردم در ایران بسیار پایین تر از درآمد سرانه سایر کشورهاست به همین دلیل مسکن را به عنوان یک معضل، برای متقاضیان تبدیل کرده است.
وی درباره تاثیر اجرای طرح هایی مانند " اقدام مسکن ملی" و " مسکن مهر " در کاهش قیمت مسکن، گفت: کار هایی که ما انجام دادیم بخشی از آن، مربوط به حوزه کنترلی و بخشی دیگر مربوط به تشویق تولید مسکن بوده است.
اصلانی افزود: اگر تولیدکنندگان تشویق به ساخت مسکن با قیمت تمام شده پایین تری شوند این موضوع منجر به افزایش تولید مسکن و پرکردن فاصله عرضه و تقاضا خواهد شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: