bazarnews

کد خبر: ۸۱۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
مدیرکل دفتر هماهنگی امور مقابله و رصد جریان مالی قاچاق ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز توضیحاتی را پیرامون طرح برخورد با پوشاک قاچاق مطرح کرد.
گروه بازرگانی بازارنیوز- بهزاد قبادی؛ یاسر سوادکوهی، مدیرکل دفتر هماهنگی امور مقابله و رصد جریان مالی قاچاق ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، درباره طرح برخورد با پوشاک قاچاق به بازارنیوز گفت: در سال ۹۷ طرح پوشاک مبتنی بر شناسه کالا و رهگیری را انجام دادیم. در فاز اول به دلیل این که نیاز بود سامانه مربوطه تکمیل شود، برند‌هایی مانند نایک و آدیداس که به صورت محرز قاچاق محسوب می‌شدند از سطح شهر جمع آوری شد.

سوادکوهی درباره توقف طرح مبارزه با پوشاک قاچاق اظهار کرد: برخلاف آنچه می‌گویند ستاد طرح مبارزه با برند‌های محرز قاچاق پوشاک را آبان ماه سال گذشته متوقف کرده، گزارش‌هایی داریم که در زمان کرونا و در استان‌های مختلف با فروشگاه‌هایی که برند قاچاق می‌قفروختند، برخورد داشتیم و در تهران هم چند مرکز تعطیل شدند.
 
وی افزود: طرح های ما به دلیل هدف‌گذاری‌هایی که کردیم، استمرار دارد. برخی اوقات شرایطی پیش می‌آید که کار را دچا مشکل می‌کند. در حال حاضر خیلی از مال‌های تهران نیمه تعطیل هستند بنابراین فعالیتی ندارند که بخواهیم با آن مقابله کنیم.

سوادکوهی هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از مقابله با پوشاک قاچاق، نه تعطیلی فروشگاه ها، بلکه تغییر رفتار آن‌ها دانست و تصریح کرد: طبق آمار‌هایی که تیم قرارگاه مبارزه با قاچاق پوشاک ارائه داده‌اند، بیش از ۷۰ درصد فروشگاه‌هایی که پوشاک برند غیرمجاز عرضه می‌کردند، تغییر رفتار داده و اکنون محصولات تولید داخل را به فروش می‌رسانند؛ لذا ما به اهدافمان نزدیک شدیم.

این مقام مسئول ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، درباره شروع مجدد برخورد‌ها که از ۱۵ آذرماه در تهران آغاز شده، گفت: در حال حاضر، چند برندشاپ در تهران هستند که به  فروش کالای قاچاق مبادرت دارند.  تیم‌های مقابله‌ای ما تشکیل شده و برخورد‌ها را آغاز کردیم و در تهران هم برخورد جدی خواهیم داشت.

پایان پیام//
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: