bazarnews

کد خبر: ۸۱۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
یک مقام مسئول بابیان اینکه درتخصیص ارزنهاده های دامی انحصار۱۰۰درصد وجود دارد،گفت:مسئولان ارزهای مرغوب را در اختیار کسانی که خودشان می خواستند قرار دادند و ارزهای نامرغوب را به تشکل ها دادند.

ارسلان قاسمی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سخنان اخیر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه با توجه به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات نهاده های دامی، قیمت مرغ و تخم مرغ نباید این همه گران و با نرخ مصوب فاصله داشته باشد، گفت: در این زمینه واضح است که بانک مرکزی چندان به وظایف خود عمل نکرده اگر تخصیص ارز به موقع انجام می شد و واردات نیز به موقع صورت می گرفت الان شاهد چنین مشکلاتی نبودیم.
وی تصریح کرد: علاوه بر این، اگر وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی در حوزه توزیع نهاده های دامی به وظایف خود درست عمل می کردند و کنترل و نظارت درستی هم بر کار وجود داشت، الان شاهد چنین مشکلاتی نبودیم.
این فعال بخش خصوصی ادامه داد: دولت در سیاستی اشتباه به جای اینکه یارانه را در اختیار تولیدکننده و یا مصرف کننده نهایی قرار دهد آن را در قالب ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار واردکنندگان گذاشت و باعث ایجاد رانتی بزرگ در این حوزه شد.
قاسمی تصریح کرد: ما تحریم و مشکلات مربوط به آن را قبول داریم اما چرا بانک مرکزی در چنین شرایط دشواری با صدور بخشنامه های غلط، به مدت ۹ ماه صادرات بخش کشاورزی را قفل کرد و اجازه نداد ارز وارد کشور شود و همه را به قاچاقچی ارز تبدیل کرد؟
چرا بانک مرکزی در چنین شرایط دشواری با صدور بخشنامه های غلط، به مدت ۹ ماه صادرات بخش کشاورزی را قفل کرد و اجازه نداد ارز وارد کشور شود و همه را به قاچاقچی ارز تبدیل کرد؟ وی با بیان اینکه به گفته خود مسئولان حدود ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور بازنگشته است، افزود: بخش عمده مشکلات ما مربوط به تصمیم گیری های نادرست مسئولان است .

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: