bazarnews

کد خبر: ۸۱۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز گفت: قیمت میوه در بازار در مقایسه با سال گذشته به شدت بالا رفته و این مساله باعث شده توان خرید مردم کاهش پیدا کند و از هر ۱۰۰ نفر، شاید تنها دو نفر خریدار میوه باشند و باقی مردم تنها نگاه می کنند و امکان خرید ندارند.

عبدالرضاجمالی پور در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر میوه در بازار برای شب یلدا فراوان است و مشکلی از نظر وفور میوه در بازار وجود ندارد اما مساله اصلی در این روزها، گرانی میوه است که هر کسی توان خرید آن را ندارد.
وی افزود: قیمت میوه در بازار در مقایسه با سال گذشته به شدت بالا رفته و این مساله باعث شده توان خرید مردم کاهش پیدا کند و از هر ۱۰۰ نفر، شاید تنها دو نفر خریدار میوه باشند و باقی مردم تنها نگاه می کنند و امکان خرید ندارند.
رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز تصریح کرد: وضعیت قیمت میوه در بازار به شکلی شده که برخی از مردم به صورت دانه ای میوه می خرند و کمتر افرادی هستند که میوه را کیلویی خریداری می کنند.
جمالی پور عنوان کرد: قیمت هر کیلوگرم نارنگی که سال گذشته حدود ۳ هزار تومان بود اکنون به بیش از ۱۳ هزار تومان و هر کیلوگرم موز نیز که پارسال حدود ۱۰ هزار تومان بود اکنون به بالای ۳۸ هزار تومان رسیده است. پرتقال شمال هر سال حدود ۴ تا ۵ هزار تومان بود اما اکنون قیمت آن به بالای ۱۳ هزار تومان رسیده است.
وی افزود: این رشد قیمت به شکلی است که باید گفت واقعا هیچ کسی توان خرید میوه را با چنین قیمت هایی ندارد و این مساله تنها مربوط به شب یلدا و یا قبل از آن نیست؛ قیمت میوه کلا بالا رفته است و شرایط را برای فروشنده و خریدار دشوار کرده است.
رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز خاطرنشان کرد: این افزایش قیمت، فروشندگان میوه را نیز به شدت دچار مشکل کرده است زیرا وقتی قیمت میوه بالا باشد، مشتری چندانی نیست و میوه نیز به سرعت خراب و فروشنده متضرر می شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: