bazarnews

کد خبر: ۸۱۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می رسد در هفته جاری با توجه به خبرهای منتشر شده در زمینه افزایش سرمایه شرکت ها و جابه جا شدن قیمت ها در کانال حمایتی، بازار به صورت معقول به روند صعودی باز می گردد.

بورس هفته گذشته برخلاف پیش بینی ها با اصلاحی شدید همراه شد و در نهایت با بیش از ۶ درصد افت در معاملات هفته پایانی آذر ماه به کار خود پایان داد.
در این میان مطرح شدن بحث برجام و بازگشت احتمالی کشورها به خصوص آمریکا به برجام از جمله عوامل تاثیرگذار در روند اصلاحی شاخص بورس بودند که منجر به قرار گرفتن روند کاهشی دلار و افت شاخص بورس در بازار شد.
در نخستین روز هفته گذشته به دلیل افزایش عرضه از سوی حقوقی ها، صف های خرید ایجاد شده در برخی از گروه ها جمع شد و به مرور بازار در مسیر افت و بر مدار نزولی قرار گرفت.
بازار سهام از نیمه دوم معاملات روز یکشنبه روندی متفاوت نسبت به روزهای قبل را در پیش گرفت و به دلیل افزایش عرضه و فشار فروش در کلیت بازار شاهد تشکیل صف های فروش طولانی در سهام اکثر گروه ها بودیم.
 با توجه به اخبار مربوط به موضوع بررسی FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام و بهبود وضعیت بازارهای جهانی، انتظار بازگشت روند صعودی به معاملات بورس برای روز دوشنبه وجود داشت و گمانه زنی های زیادی درباره اقبال بازار به سمت سهام وابسته به قیمت های جهانی مطرح شده بود.
برخلاف انتظارها، انتشار شایعاتی در فضای مجازی به شدت بازار هفته گذشته را تحت تاثیر خود قرار داد و فشار فروش در این بازار را به حدی افزایش داد که شاخص بورس از کانال یک میلیون و ٥٠٠ هزار واحد عقب نشینی کرد و وارد کانال یک میلیون و ۴٠٠ هزار واحد شد.

برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه ، سهام
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: