bazarnews

کد خبر: ۸۱۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
توییترگردی/
افزایش قیمت بیت‌کوین در روز‌های گذشته بسیاری از افراد را در ایران به بررسی، تحلیل و سرمایه‌گذاری در این حوزه تشویق کرد.

توییتری‌ها درباره «بیت‌کوین» چه می‌گویند؟

گروه اقتصاد دیجیتال بازارنیوز- بهزاد قبادی؛ هفته گذشته، رمزارز «بیت‌کوین»، با رکوردشکنی نسبت به گذشته، به کانال ۲۲ هزار دلار وارد شد. این رشد کم‌سابقه در حالی اتفاق افتاد که به گمان برخی کارشناسان، این ارز دیجیتال باید به کمترین کانال قیمتی خود می‌رسید؛ اما اینگونه نشد.

این صعود قیمت، بیت‌کوین را هم مانند بازار سرمایه به سر زبان‌ها انداخت و افراد زیادی را به تحقیق و سرمایه‌گذاری در این حوزه تشویق کرد. در همین رابطه با کاوش در شبکه اجتماعی توییتر نظرات بسیار جالبی را درباره بیت‌کوین به دست آوردیم که شاید مهمترین آن‌ها، رشته‌توییت یک کاربر با نام «حاج عمو مهدی» بود.

او در پاسخ به یک نظر زیر توییت خود، رشته توییتی را نوشت که در زیر می‌خوانید:

«جالبی بیت کوین به همینه که فلسفه وجودش مشخص نیست، چون خالقش مشخص نیست که بیاد فلسفه وجودش رو بگه ما گذشته بیت کوین رو دیدیم که چقدر عالی عمل کرد، اما واقعا هیچ ارزشی نمیتونیم براش در نظر بگیریم.»

وی ادامه داد: «چرا بیت کوین بی ارزش است؟ جوابش واضح، چون بدرد هیچی نمیخوره و هر رمز ارز دیگه‌ای از نظر تکنولوژی از بیت‌کوین به مراتب بهتره. اون کجا که برای خرید یک پیتزا باید یک ربع صبر کنید تا منتقل بشه اون کجا که در چند ثانیه با ریپل پرداخت کنید چرا بیت کوین با ارزشه؟ چون تقاضای رو به رشد داره.»

این کاربر توییتری افزود: «چرا بیت کوین تقاضای رو به رشد داره؟ جواب واضحه، چون سود بیشتری داره همین هجوم مردم ایران برای رمز ارز‌ها بدلیل همین سوددهی بالای اون‌ها در مقایسه با بقیه بازارهاست»
توییتری‌ها درباره «بیت‌کوین» چه می‌گویند؟

کاربر حاج عمو مهدی اضافه کرد: «اون چیزی که من می‌دونم درباره دارنده‌های بیت‌کوین کلا ۳ دسته هستند ۱-برای کار‌های غیرقانونی از دولت‌ها (کره شمالی و fbi) تا شرکت‌ها و باند‌ها ۲- سرمایه‌گذاری‌هایی که چیزی از ارزش سرشون نمیشه و پول‌های خیلی خیلی کلانی ندارند ۳- مردم عادی که دیدن سود اینجا از همه جا بهتره»

وی خاطرنشان ساخت: «اون دسته اول خوب کارشونو میخوان راه بندازند دنبال سود کردن از طریق رمز ارز‌ها نیستند و نمیان تو صرافی شروع کنند به معامله کردن این‌ها یه بخش هم سرمایه گذاران داریم که عمدتا قدیمی هستند //نکته مهم اینکه ۹۵ درصد بیت کوین‌ها در ۴ درصد کیف پول‌ها هست. این وسط مهم اون سرمایه گذارایی هستند که تارگت و خواسته هاشون اصلا مشخص نیست و عمدتا از قبل این قیمت‌های نجومی دارند یه آقای ساتوشی ناکاموتو هم داریم که حجم عظیمی دستشه و نمیدونیم کجاست و کی میخواد بفروشه»
توییتری‌ها درباره «بیت‌کوین» چه می‌گویند؟

وی در آخرین توییت از این رشتو، نوشت: «اینهمه عدم قطعیت در مقابل چیزی که ارزشی نداره و نبودش بهتر از بودنشه! اون شبی که بیت کوین تا ۳۸۰۰ هم ریخت من بیدار بودم و همه داشتند دیووانه‌وار میفروختند چه بزرگ چه کوچیک تا اینکه به ۳۸۰۰ رسید و صرافی‌ها بستند و نگذاشتند معامله بشه اونشب من خریدم، چون با اون قیمت ارزش داشت...»
توییتری‌ها درباره «بیت‌کوین» چه می‌گویند؟
 
توییتری‌ها درباره «بیت‌کوین» چه می‌گویند؟


«فرهاد مقدم سلیمی»، که خود را یک دوست‌دار بلاک چین و کریپتوکارنسی معرفی کرده است در توییتی نوشت: «ظاهرا موج جدید افزایشی در بیت کوین ایجاد شده که علیرغم ریسک کاهش تا حدود ۱۷۵۰۰ دلار، امیدی جهت کسب قله‌ی ۲۸۰۰۰ دلار در مرحله اول ایجاد کرده. دوستانی که فکر می‌کنند برای ورود دیر شده توجه کنند که تازه اول راه هستیم.»

توییتری‌ها درباره «بیت‌کوین» چه می‌گویند؟میهن سیگنال، به عنوان یک اکانت تحلیلی از بازار ارز‌های دیجیتال در توییتی نوشت: «جی‌پی مورگان می‌گوید افزایش در پذیرش بیت کوین توسط موسسات برای بالا نگه داشتن تقاضا برای سال‌ها ادامه دارد.»
توییتری‌ها درباره «بیت‌کوین» چه می‌گویند؟


یک کاربر با نام مستعار «Echo»، در واکنش به افزایش ارزش بیت‌کوین نوشت: «اگر ۱۰ سال پیش اندازه‌ی ۱۰۰ دلار بیتکوین میخریدید الان عدد حساب بانکیتون ۲۹ میلیون دلار رو نشون می‌داد.»

توییتری‌ها درباره «بیت‌کوین» چه می‌گویند؟

کاربر «مجید بشیری» هم در توییتی نوشت: «منم یه دونه از این حساب کتاب‌های به درد نخور بنویسم: زمستون ۹۱ یه موتور خریدم حدود ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومن اگه همون موقع باهاش بیتکوین خریده بودم الان موتورم حدود ۱۷ میلیارد تومن می‌ارزید»

توییتری‌ها درباره «بیت‌کوین» چه می‌گویند؟
 
کاربر«pooria» در توییتی به ارتباط قیمت بیت‌کوین و ترازنامه بانک های مرکزی امریکا،ژاپن و اتحادیه اروپا پرداخت و نوشت: «ارتباط قیمت بیت‌کوین و ترازنامه بانک های مرکزی امریکا،ژاپن و اتحادیه اروپا.اقدامات بانکهای مرکزی در سال پیش رو به منظور برون رفت از شرایط رکودی کرونا باعث افزایش بسیار در ترازنامه این بانک ها خصوصا فدرال رزرو خواهد شد.»
توییتری‌ها درباره «بیت‌کوین» چه می‌گویند؟
 

نظرات پیرامون ارز‌های دیجیتال بسیار متفاوت است؛ برخی هنوز این ارزها را باور ندارند و از سرمایه‌گذاری در این بستر خودداری می‌کنند و عده‌ای هم بدون توجه به مخاطرات، سرمایه‌های خود را به این سمت برده و اتفاقا سود خوبی هم به دست آورده‌اند.  
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: