bazarnews

کد خبر: ۸۱۲۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
معاون کل وزارت بهداشت، نسبت به عادی انگاری شرایط کرونایی کشور هشدار داد.

ایرج حریرچی ، در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، گفت: خواهش من از مردم و مسئولان این است که همانطور که مدافعان سلامت مراقب سلامت شما و ما هستند شما هم با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل ها از آنها مراقبت کنید.
معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه اوضاع خیلی بهتر شده است، افزود: میزان مرگ و میر که به کانال ۵۰۰ رسیده بود الان به زیر ۲۰۰ رسیده و موارد بستری و سرپایی خیلی کاهش یافته است.
حریرچی با قدردانی از تلاش و همکاری بسیج و سپاه و تمام مدافعان سلامت، ادامه داد: باید از مردم تشکر کنم که هیچ کاری در مورد کرونا بدون همراهی مردم امکان موفقیت ندارد.
وی گفت: با وجود همه موفقیت ها در کنترل و کاهش بیماری و مرگ و میر ، مبارزه با کووید ۱۹ همچنان ادامه دارد و با کوچک ترین غفلتی دوباره کرونا روند صعودی می گیرد. هنوز تعداد زیادی از مردم در معرض ابتلاء به کرونا هستند، حتی کسانی که قبلاً مبتلا شده اند و خیال می کنند ایمن شده اند هنوز در معرض خطر هستند.
معاون کل وزارت بهداشت افزود: کسی که کرونا می گیرد مرتکب گناه و جرمی نشده و گناهکار نیست او بیمار شده و در اکثر موارد علت ابتلای او بی احتیاطی دیگران است و در موارد کمتری خود فرد مقصر است و بی احتیاطی کرده است و این هیچ ننگی نیست کرونا هم بیماری است مانند بیماری های دیگر و مردم باید خوشحال باشند وقتی زود مورد شناسایی و درمان قرار می گیرند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: