bazarnews

کد خبر: ۸۱۲۸۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
یادداشت/
یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در فضای مجازی، به اظهارات بعد از بازی دیشب علی پروین، اسطوره باشگاه پرسپولیس انتقاد کرد.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: علی سرزعیم، کارشناس اقتصادی در کانال تلگرامی خود نوشت: «آقای علی پروین در توجیه شکست فوتبال فرمودند ۵۰ درصد فوتبال شانس است. در جواب باید گفت چرا شانس همیشه علیه ما رقم می‌خورد؟ چرا وزن ۵۰ درصدی که به زیان ماست در عمل بیش از ۵۰ درصدی است که به نفع ماست؟! برادر من! این‌ها یک مشت حرف بی اساس برای توجیه ضعف فوتبال است. اگر ما پیوسته می‌بازیم معلوم است ضعیف هستیم و ربطی به بخت و تقدیر یا غیرت بازیکنان ندارد. تیم‌های ضعیف محکوم به باخت هستند. والسلام.

آقای پروین به ذکر خاطره‌ای بسنده کردند مبنی بر اینکه در یک افطاری از آقای روحانی درخواست کرده اند در آن سال (احتمالا قبل از ۱۳۹۶) تا ۵۰۰ میلیارد تومان برای ۱۶ تیم برتر کنار گذاشته شود. آقای روحانی در جواب گفته‌اند که تیم‌ها باید خصوصی شوند. پاسخی دقیق و سنجیده به یک مطالبه نادرست. روحانی مچکریم.

آقای پروین سپس بر تامین مالی تیم‌ها تاکید کردند و اصرار کردند که اگر پول بازیکنان به موقع پرداخت شود آن‌ها روی بازی تمرکز خواهند داشت. این‌ها همه حرف‌های غلط برای گرفتن سهم بیشتر از بیت المال است. اتفاقا هرچه پول بیشتری به جیب این بازیکنان ریخته شود به جای آنکه تلاش آن‌ها بیشتر شود، ناز و ادای آن‌ها بیشتر می‌شود. اگر پول‌های ناحقی که صرف این بازیکنان می‌شود صرف ایجاد ورزشگاه و شناسایی استعداد‌های ورزشی در مناطق محروم شود، ده‌ها علی دایی به وجود خواهند آمد و برای کشور افتخار خواهند آفرید. لطفا ضعف بازیکنان را با باج‌خواهی بیشتر نپوشانید.

با یکی از اساتید طرفدار فوتبال مناقشه می‌کردم. می‌گفت فوتبال شادی و هیجانی ملی پس از برد‌ها ایجاد می‌کند و باید برای آن ارزش قائل شد و تلویحا می‌گفت ارزش آن بیش از پولی است که به این عرصه تخصیص می‌یابد. در عمل آنچه شاهد هستیم مصیبها، ناکامی‌ها و افسردگی‌های ناشی از فوتبال است. به آن استاد عزیز می‌گویم ارزش این هزینه‌ها چقدر است؟ برای هزارمین بار تجربه کردیم که پول ریختن در فوتبال تنها و تنها هدر دادن منابع و گرفتن از گلوی محرومان مظلوم و ریختن پول به جیب یک مشت مثلا فوتبالیست عیاش و تعدادی دلال فاسد است.»
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: