bazarnews

کد خبر: ۸۱۲۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی کشور، کل تولید هندوانه شب یلدا در سال زراعی جاری را نزدیک به ۲۱۰ هزار تن پیش بینی کرد.

« حسین اصغری» افزود: در پاییز امسال پنج هزار و ۸۰۰ هکتار هندوانه در استان های جنوب کشور شامل هرمزگان، خوزستان، فارس، ایلام و بوشهر کشت شده است.
مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی کشور با بیان این که پاییز امسال تولید هندوانه بیشتری نسبت به مدت مشابه سال قبل خواهیم داشت، گفت: سال گذشته هندوانه شب یلدا در سطح چهار هزار و ۶۰۰ هکتار کشت شد که از این سطح بیش از ۱۵۰ هزار تن محصول بدست آمد.
اصغری ادامه داد: هندوانه شب یلدای امسال با قیمت هر کیلوگرم یک هزارو ۷۰۰ تا یک هزارو ۷۵۰ تومان سر مزرعه، خریداری و به قیمت هر کیلوگرم سه هزار تا سه هزارو ۵۰۰ تومان برای مصرف کننده در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران عرضه می شود و امیدواریم مردم امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از دورهمی ها، مراسم شب یلدا را برگزار و به قطع زنجیره کرونا کمک کنند.
وی میزان کل تولید هندوانه در سال زراعی ۹۹-۹۸ را سه میلیون و ۷۰۰ هزار تن عنوان کردو اظهارداشت: سال زراعی گذشته کل سطح زیر کشت هندوانه کمتر از ۱۰۰ هزار هکتار بود که نسبت به سنوات قبل از آن نزدیک به ۱۰ درصد کاهش داشت.
مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی، با توجه به این که هندوانه پاییزه با آب سبز یا آب باران آبیاری و در شرایط اقلیمی و رطوبت مناسب کشت می شود، گفت: در کشت هندوانه از بهترین شیوه ها مانند ابیاری تیپ و کشت نشایی استفاده می شود.
وی افزود: حدود ۵۰ درصد سطح کشت هندوانه در کشور به منظور صرفه جویی در مصرف آب به صورت کشت نشایی است.

برچسب ها: شب یلدا ، میوه ، هندوانه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: