bazarnews

کد خبر: ۸۱۳۰۸
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
وزیر صنعت، معدن و تجارت از موافقت کمیته خودرو با این جمع بندی که بازار خودرو خود، بایستی خودش را تنظیم کرده و عرضه آن در بورس منطقی نیست، خبر داد.

روز گذشته (شنبه) علیرضا رزم حسینی، از دو خودروسازی اصلی کشور بازدید کرده و از خطوط تولید و خودروهای جدید هر دو خودروسازی بازدید کرد و ضمن آن به ضرورت رقابتی شدن بازار و شکست انحصار در تولید خودرو که نتیجه آن تعادل بازار و اصلاح ساختار خودروسازان خواهد بود، اشاره کرد.
بیشتر بخوانید:
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسم رونمایی از محصول جدید ایران خودرو با نام "تارا" با بیان اینکه کمیته خودرو منطقی نبودن عرضه خودروهای داخلی در بورس کالا را پذیرفته است، اظهار کرد: عرضه خودرو در بورس، نظر برخی نمایندگان مجلس بود اما در کمیته خودرو با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در نهایت به این جمع بندی رسیدیم که بازار خودرو باید خود به خود تنظیم شود و عرضه محصولات خودروسازان در بورس کالا منطقی نیست. کمیته خودرو نیز این موضوع را پذیرفته است.
وی تاکید کد: به نظر ما این عدم عرضه خودرو در بورس، روالی منطقی و درست است. قطعا به زودی بازار خودرو خوب خواهد شد.
اعلام این موضوع توسط وزیر صمت در شرایطی است که مجلس شورای، چند ماه پیش طرح "تحول صنعت خودرو با محوریت عرضه خودروهای داخلی در بورس کالا" را مطرح کرد و قرار براین بود تا این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، به رای گذاشته شود.
طبق طرح تدوینی مجلس، خودروسازان اصلی ملزم به عرضه محصولات خود در بورس کالا می شدند و ضمن آن تعیین قیمت پایه خودروها، به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان واگذار و سپس قیمت نهایی برای فروش، بسته به عرضه و تقاضای بورس تعیین می شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: