bazarnews

کد خبر: ۸۱۵۸۴
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
قیمت مسکن در تهران به ۲۸ میلیون تومان رسید، هفت تپه را ناداوری نکنید و ضرورت اصلاح قیمت میانگین ارز در بودجه ۱۴۰۰، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.

اکبر ترکان در آرمان ملی درباره بودجه نوشته است: با بررسی ای که از بودجه سال ۱۴۰۰ داشتم به نظر می آید که قسمت هزینه ای بودجه اجتناب ناپذیر است. قسمت هزینه ای بودجه عبارت است از حقوق و مزایای کارکنان دولت، یارانه های احمدی نژادی و یارانه هایی که آقای حسن روحانی مصوب کردند، حقوق بازنشستگان و بازپرداخت سررسید اوراق مشارکتی که قبلا منتشر شده و جزء بخش های هزینه ای بودجه سال آینده حساب می شود. البته ما حدود ۱۰۶هزار میلیارد تومان در بخش سرمایه گذاری داریم که برای طرح های عمرانی در بودجه سال آینده محسوب می شود.
اجتناب ناپذیر بودن قسمت هزینه ای بودجه به این معناست که هرکسی بودجه سال آینده را تنظیم کند در بخش های هزینه ای مجبور است که این بندها را منظور کند و گریزی از هزینه کردن در بودجه وجود ندارد. آنچه مورد بحث واقع شده در بخش های درآمدی بودجه سال آینده است و در بخش ها هم نظرات متفاوتی وجود دارد. قیمت ارز در بودجه سال آینده ۱۱۵۰۰تومان مصوب شده که به نظر بنده باید حتما اصلاح شود.
 من با این نگاهی در بودجه سال آینده به بودجه شده است مخالفم، چون قیمت ارز دارای دو جزء است؛ قسمت اول ارز حمایتی که مربوط به دارو و کالاهای اساسی است که به صورت قیمت رسمی محاسبه می شود و مابقی ارزی که در کشور وجود دارد، فروش آن به قیمت ارز نیمایی محاسبه می شود که در مبادلات ارزی با نرخ نیمایی جابه جا می شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: