bazarnews

کد خبر: ۸۱۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
کمالی سروستانی از روند کاهشی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو مرغ گرم ۱۴ هزار و ۶۰۰ و مرغ گرم ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است.

محمد علی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت وگو با خبرنگار ، از کاهش ۴۰۰ تومانی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است . با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که نوسان خاصی در بازار رخ ندهد.
کمالی سروستانی ادامه داد: با عرضه مرغ گرم و منجمد دولتی نه تنها از افزایش افسار گسیخته قیمت ها جلوگیری شد، بلکه فاصله قیمت به حداقل رسیده است.
این مقام مسئول از تعادل قیمت نهاده دامی در بازار خبر داد و گفت: طی روز های گذشته سهمیه ای مجدد از سامانه بازارگاه در اختیار مرغدارانی که اقدام به جوجه ریزی کردند، قرار گرفت که این امر باعث تعادل و کاهش قیمت نهاده در بازار سیاه شده است.
وی قیمت کنونی هر کیلو کنجاله سویا را ۹ تا ۱۳ هزار تومان و ذرت ۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: مسئولان دولتی اذعان می کنند که ۱۰۰ درصد نهاده با قیمت مصوب تامین می شود و در شرایط فعلی برخی مرغداران سالن های خود را تخلیه کردند و تا شب عید تنها یک نوبت دیگر جوجه ریزی می کنند که در صورت تامین نهاده به نحو فعلی مشکلی در بازار مرغ نخواهیم داشت.
مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم، بیان کرد: اگر روند توزیع نهاده دامی مناسب باشد به علت کاهش قدرت خرید خانوار، نوسانی در بازار نخواهیم داشت.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: