bazarnews

کد خبر: ۸۱۶۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش تدریجی دمای هوا در کشور از افزایش آلاینده های هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه امروز (۶ دی) در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی بارش پراکنده برف، گاهی وزش باد، کولاک برف و در استان گلستان بارش پراکنده باران پیش بینی می شود، اظهار کرد: در نوار شرقی کشور نیز وزش باد شدید و کاهش نسبی دما رخ خواهد داد همچنین امروز مرکز و شرق خلیج فارس مواج است.
وی در ادامه با بیان اینکه فردا (۷ دی) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، گفت: طی بعد ازظهر در شمال خلیج فارس، شمال بوشهر و مناطقی از خوزستان ابرناکی و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست. طی روز دوشنبه (۸ دی) نیز علاوه بر مناطق مذکور در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، جنوب اصفهان، غرب کرمان و یزد ابرناکی و بارش پراکنده رخ می دهد.
به گفته ضیاییان از روز سه شنبه (۹ دی) تا اواخر هفته در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می شود همچنین از فردا (۷ دی) تا آخر هفته پایداری هوا در شهرهای صنعتی سبب افزایش آلاینده های صنعتی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: طی امروز و فردا (۶ و ۷ دی) در نوار غربی و سواحل شمالی کشور و از بعد ازظهر یکشنبه تا اواخر هفته در نوار شرقی، افزایش تدریجی دما حدود ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۷ دی) صاف و در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای 3- و حداکثر دمای 6 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۸ دی) نیز کمی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای 1- و حداکثر دمای 7 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: