bazarnews

کد خبر: ۸۱۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه اگر بتوانیم یک روز زودتر از هر جای دنیا واکسن معتبر و موثر تامین و وارد کنیم، یک لحظه هم درنگ نخواهیم کرد، گفت: حتماً مردم مطمئن باشند که وزارت بهداشت دستورالعمل‌های شفافی تدوین و اعلام خواهد کرد و احدی خارج از آن دستورالعمل‌ها نمی‌تواند به واکسن دسترسی پیدا کند. هیچ مقام دولتی و خانواده مقام دولتی حق ندارد خارج از آن دستورالعمل‌ها به واکسن دسترسی پیدا کند و همه مردم مشابه هم به واکسن دسترسی پیدا خواهد کرد.

 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری صبح شنبه در مراسم اختتامیه جشنواره ملی زن و علم و «جایزه مریم میرزاخانی» که در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به مطالبه ی خرید واکسن در جامعه، اظهار کرد: دولت مکلف است در شرایط تحریم مهمترین تلاش و تمرکز خود را برای رفع دغدغه مردم بگذارد و به مردم اطمینان دهد سلامت دغدغه اصلی نظام و دولت است.
وی با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم تا بتوانیم هم از سلامت مردم در مقابل ویروس نوپید و عالم گیر کرونا حفاظت و حراست کنیم و هم تبعات ویروس را به حداقل برسانیم، گفت: این ویروس امروز در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تبعات بسیاری داشته است که باید در زمان خود به آن پرداخته شود.
معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: طبیعیست که مقابله با این ویروس اصلی ترین مسأله ماست؛ ما در همه زمینه ها حتماً تلاش داریم که تولید داخل داشته باشیم؛ امروز حداقل ۹۷ درصد داروی مورد نیاز در داخل انجام می شود و در زمینه واکسن نیز حتماً تلاش می کنیم در داخل تولید کنیم، اما این یک مسیر است؛ طبیعی است اگر همه مسیرهای تولید واکسن را با موفقیت طی کنیم، ممکن است چندچند ماه طول بکشد.
جهانگیری افزود: اگر بتوانیم یک روز زودتر از هر جای دنیا واکسن معتبر و موثر تامین و وارد کنیم، یک لحظه هم درنگ نخواهیم کرد؛ مردم مطالبه دارند و دولت وظیفه دارد منابع مورد نیاز را تامین کند؛ دولت موظف است نه دویست میلیون یورو بلکه یه هر میزان که نیاز باشد تامین کند تا مردم احساس کنند اینکه دولتمردان مکرر می گویند سلامت مردم اصلی ترین مساله است، متناسب با این حرف اقدامات خود را انجام می دهند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: