bazarnews

کد خبر: ۸۱۶۸۲
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بر لزوم حفظ جایگاه کالاهای ایرانی با تکیه بر استاندارد و کیفیت تأکید کرد.

حمید زادبوم در سی و هفتمین جلسه کارگروه توسعه صادرات گفت: صیانت از کیفیت و استاندارد و جایگاه محصولات ایرانی در کشورهای هدف نیازمند نظارت بیشتری است.
وی با تشریح آمار عملکرد صادرات غیرنفتی کشور طی ۸ ماهه منتهی به آبان امسال، ساماندهی و مدیریت صادرات کالاهایی را که در داخل کشور قیمت گذاری می شوند ضروری دانست.
در این نشست، پیشنهادات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص ساماندهی صادرات محصولات غذایی در راستای پاسداشت جایگاه تولیدات نشان های تجاری (برند) ایرانی بررسی شد.
همچنین پیشنهادات وزارت نیرو در خصوص تسهیل صادرات خدمات فنی و مهندسی، بررسی وضع فعلی صادرات خدمات فنی و مهندسی، چالش ها و موانع صادرات خدمات فنی و مهندسی، مقررات مورد نیاز، ضرورت مطالعات بازار آب و برق، برگزاری رویدادهای نمایشگاهی در منطقه و جهان، فعال شدن کارگروه های استانی همجوار کشورهای همسایه و تأمین پروژه های صادراتی خدمات فنی و مهندسی مورد بررسی قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، در این نشست مقرر شد کمیته ماده (۱۹) آئین نامه اجرایی حمایت از صادرات خدمات فنی و مهندسی به عنوان مرجع قانونی، به منظور تصمیم نهایی فرآیندهای صدور خدمات فنی و مهندسی در سازمان توسعه تجارت ایران با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی فعال باشد و سیاست ها و مقررات مربوط را تنظیم کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: