bazarnews

کد خبر: ۸۱۸۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
بانک مرکزی روسیه اعلام کرد طی ۵ تا ۷ سال آینده چندین کشور ارزهای مجازی خود را راه‌اندازی می‌کنند و دیگر نیازی به وجود سوئیفت نخواهد بود.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد توسعه ارزهای دیجیتال می‌تواند سیستم پرداخت بانکی بین‌المللی سوئیفت را به چالش کشیده و بالاخره آن را از دور خارج سازد.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 طبق گفته اولگا اسکروبوگاتوف، معاون اول بانک مرکزی روسیه، بیش از 30 موسسه مالی در حال حاضر بر روی ارزهای دیجیتال ملی خود کار می‌کنند. با توجه به سرعت توسعه ارزهای مجازی، این احتمال وجود دارد که طی 5 تا 7 سال آینده، چندین کشور شکل جدیدی از این ارزها را راه اندازی کنند.

وی عقیده دارد در این شرایط نیازی به وجود سوئیفت نیست چون شکل جدیدی از تعاملات فناوری وجود خواهد داشت و شبکه بانکداری جهانی به یکی از پلتفرم‌های شکل جدید ارزهای ملی تبدیل خواهد شد.

 سیستم سوئیفت پرداخت های بین مرزی میان 11 هزار موسسه مالی در بیش از 200 کشور دنیا را تسهیل می‌کند. برخی سیاستمداران غربی تهدید کرده اند ارتباط روسیه با این سیستم جهانی را قطع می‌کنند و روسیه در پاسخ به این تهدیدها کار بر روی یک جایگزین یعنی شبکه پیامدهی مالی داخلی خود با نام SPFS را آغاز کرده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: