bazarnews

کد خبر: ۸۱۸۴۱
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
اگر قصد انصراف از یارانه نقدی را دارید باید به بانک عاملی که حساب یارانه سرپرست خانوار ثبت شده مراجعه کنید.

برای انصراف از یارانه نقدی و معیشتی در گذشته سامانه اینترنتی پیش بینی شده بود که بعدا به دلایل حقوقی و اختلافاتی که در این زمینه وجود داشت جایی خود را به شیوه حضوری داده است.

اگر قصد انصراف از یارانه نقدی را دارید باید به بانک عاملی که حساب یارانه سرپرست خانوار ثبت شده مراجعه کنید.

در این باره کارشناس پاسخگویی به سوالات یارانه‌ای مردم در سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها می‌گوید:‌ سرپرست خانوار با مدارک هویتی معتبر به بانکی که حساب یارانه در آن فعال است مراجعه کرده از درخواست انصراف از یارانه را ثبت می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر سرپرست خانوار بخواهد به طور موقت یارانه را دریافت نکند و بعدا مجدد آن را وصل کند این امکان وجود دارد؟ می‌گوید:‌ برای دریافت نکردن موقت یارانه به بانک مراجعه کرده و شماره حساب را رد یا حذف می‌کند. در این صورت شماره حسابی برای واریز یارانه وجود ندارد و عملا سرپرست خانوار یارانه نمی‌گیرد.

چرا امکان انصراف غیرحضوری وجود ندارد؟

این کارشناس در پاسخ به این سوال که چرا امکان درخواست غیرحضوری و اینترنتی برای انصراف از یارانه وجود ندارد، تصریح کرد: در گذشته این گونه بود اما مشکلات حقوقی وجود داشت. مثلا به دلیل اختلافات شخصی، فرد دیگری که اطلاعات هویتی سرپرست خانوار را داشته با وارد کردن آن از دریافت یارانه انصراف داده اما بعدا سرپرست خانوار مدعی شده که این کار را نکرده است.

وی تاکید کرد: به همین دلیل سرپرست خانوار با مراجعه به بانک و پس از احراز هویت می‌تواند نسبت به این کار اقدام کند.

اعطای یارانه به نوزادان از سوالات متداولی است که پاسخ ان بارها بیان شده است. در این باره مسئولان هدفمندی می‌گویند یارانه نوزادانی که سرپرست خانوار آنها یارانه بگیر است به صورت خودکار از سوی سازمان ثبت احوال به وزارت رفاه ارجاع و پس از پایش اطلاعات از سوی این وزارتخانه به سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای واریز ارسال می‌شود.

 با این حال برای خانوارهایی که یارانه بگیر نیستند و درخواست یارانه دارند علی رغم اینکه قانون بودجه دولت را مکلف به ثبت نام جدید از متقاضیان کرده تا پس از احزار شرایط یارانه آنها برقرار شود، اما مسئولان دولت معتقدند منابع کافی برای این کار وجود ندارد.

این در حالی است که طی سال‌های اخیر منابع هدفمندی یارانه‌ها در بودجه چندین برابر شده اما یارانه نقدی خانوار تغییری نکرده است.

براین اساس افرادی که به هر دلیلی سوالی در مورد یارانه نقدی دارند می‌توانند با تلفن‌های شبانه روزی این سازمان تماس بگیرند.

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندی یارانه‌ها  می‌گوید: برای پاسخگویی به مخاطبان و افرادی که سوالات یارانه‌ای دارند 8 شماره تماس به صورت شبانه روزی وجود دارد.

وی ادامه داد: بسیاری از سوالات مطرح شده شده از سوی افراد متداول و تکراری است. با این حال می‌توانند برای رفع شبهات با این شماره‌ها تماس بگیرند.

قصد انصراف از یارانه نقدی را دارید؟ / این خبر را بخوانید

 

فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: