bazarnews

کد خبر: ۸۱۹۱۰
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
یک موسسه خیریه گفت در ماه نوامبر تعداد بیشتری از افراد در طول بیماری همه گیر ویروس کرونا دچار بحران مشکلات روانی شده اند.

دکتر آدریان جیمز  رئیس کالج سلطنتی روانپزشکان گفته است حتی وقتی ویروس کرونا تحت کنترل باشد  عواقب طولانی مدت عمیقی به دنبال خواهد داشت و نتایج منفی آن در سال های آینده و ماه های آتی مشخص خواهد شد.

وی به گاردین گفت: این احتمالاً بزرگترین آسیب برای سلامت روان از زمان جنگ جهانی دوم است.

حتی وقتی ویروس کنترل شود باز هم عواقب متعددی خواهد داشت که تا سال ها دست از سر بشر برنمی دارد.      

مرگ عزیزان ناشی از ویروس کرونا ، همراه با بیکاری گسترده و اثرات اجتماعی تبعات گسترده ای از لحاظ روانی به دنبال خواهد داشت.

موسسه خیریه بهداشت روان وضعیت بسیاری از جوامع را تا کریسمس "یک وضعیت اورژانسی بهداشت روان" توصیف کرد.

در این گزارش آمده است که سال 2020 یک سال اضطراب و عدم اطمینان بوده است و افراد بیشتری از هر زمان دیگری به روان شناسان نیاز دارند.

این موسسه خیریه گفت در ماه نوامبر تعداد بیشتری از افراد در طول بیماری همه گیر ویروس کرونا دچار بحران مشکلات روانی شده اند.

به گفته سایت مایند نیز مراجعات فوری از مارس تا ژوئیه سال جاری 15 درصد افزایش یافته است و در ژوئیه سال 2020 نیز تعداد 2 هزار و 276 مراجعه فوری فقط در انگلیس انجام شده است. این آمار در تمام جهان نیز رو به افزایش است.

اظهارات دکتر جیمز در حالی ادامه دارد که بحران کووید در جهان همچنان متشنج است و میلیون ها نفر تحت قوانین سخت گیرانه کرونایی قرار دارند.

این گزارش حاکی از آن است که حتی کودکان نیز می توانند به شدت تحت تاثیر روانی پاندمی کرونا قرار بگیرند. این پاندمی افسردگی و اضطراب را در این کودکان بیشتر خواهد کرد.

برای کارکنان کادر درمان نیز احتمال اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) وجود دارد.

پیش از این کارشناسان و روان پزشکان هشدار داده بودند که قرنطینه سراسری و تنهایی افراد در خانه آمار خودکشی ها را بالاتر خواهد برد و اعتیاد به الکل و همچنین خشونت خانگی را نیز افزایش می دهد.

طبق گزارش ها میلیون ها نفر در سراسر جهان نیاز به استفاده از خدمات روان درمانی دارند و دلیلش چیزی نیست جز تاثیرات منفی پاندمی کرونا و دردسرهایش بر روی جامعه جهانی و انسان ها در گروه های سنی مختلف.

جام جم آنلاین/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: