bazarnews

کد خبر: ۸۲۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
محققان می‌گویند نوع جدید ویروس کرونا که در انگلیس پیدا شده، سریع‌تر از سایر گونه‌ها می‌تواند انتقال یابد.

نوع جدید این ویروس در اواسط آذر ماه در انگلیس کشف و باعث شد که سایر کشور‌ها محدودیت‌هایی را در زمینه حمل و نقل به این کشور اعمال کنند. چند کشور دیگر نیز از کشف این گونه جدید در کشور خود خبر داده اند.
در مطالعه اخیر، هزار و ۷۶۹ فرد آلوده به این گونه جدید ویروس کرونا را با هزار و ۷۶۹ فرد مبتلا به گونه‌ای از ویروس کرونا که محققان آن را «نوع وحشی» می‌خوانند، مقایسه کردند.
اعضای این دو گروه از لحاظ سن، جنسیت، محل سکونت و زمان آزمایش یکسان بودند. به گفته محققان از هر ۴۲ نفری که در بیمارستان بستری شدند، ۱۶ نفر به گونه جدید ویروس کرونا و ۲۶ نفر به گونه وحشی این ویروس مبتلا بودند.
در گزارش نهایی این مطالعه که در سرویس سلامت انگلیس انجام شده، آمده است: بررسی اولیه نشان می‌دهد که هیچ تفاوت آماری معنی داری در میزان بستری شدن در بیمارستان و میزان مرگ و میر میان موارد مبتلا به گونه جدید ویروس کرونا و موارد مبتلا به نوع وحشی این ویروس وجود ندارد.
همچنین هیچ تفاوت معناداری در احتمال ابتلا به عفونت مجدد با نوع جدید در مقایسه با سایر انواع این ویروس وجود ندارد، اما این گزارش تاکید می‌کند که قدرت سرایت گونه جدید کرونا در مقایسه با سایر گونه‌ها به مراتب بیشتر است.
دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آمورش پزشکی روز چهارشنبه تاکید کرد: ردی از ویروس انگلیسی کرونا در کشور دیده نشده است.
به گفته وی، نتیجه آزمایش یکی از هموطنان بازگشته از انگلیس مثبت بود و بلافاصله همراهان او و آژانس مسافرتی مرتبط با وی قرنطینه شدند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: سه شنبه شب اعلام شد که نتیجه آزمایش آن‌ها منفی است و خوشبختانه هنوز ویروس جهش یافته وارد کشور نشده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: