bazarnews

کد خبر: ۸۲۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
در سال جهش تولید، با حمایت شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی، قطعه «آر.وی.اف» یا فیلتر دوار تحت خلاء کارخانه CTA1 این زنجیره تولید محصولات «پلی‌اتیلن ترفتالات» صنعت پتروشیمی طراحی و نصب شد.

این پتروشیمی به عنوان بزرگترین زنجیره تولید محصولات «پلی اتیلن ترفتالات» صنعت پتروشیمی در کشور در سال جهش تولید و در راستای سیاست‌های کلان ابلاغی «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» مبنی بر استمرار و پایداری تولید و رفع موانع و گلوگاه‌های عملیاتی و فرآیندی، اقدام به اجرای یک پروژه کلیدی رفع موانع تولید کرد.

بر این اساس، برای نخستین بار به همت متخصصان و کارشناسان  ایرانی و با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان داخلی، فیلتر دوار تحت خلا در واحد  CTA1  پتروشیمی شهید تندگویان طراحی، ساخت و نصب شد. این دستگاه دارای لایسنس و دانش فنی شرکت «تکنی مونت» ایتالیا بوده و کشورهای محدودی از جمله آمریکا، ژاپن و فرانسه هم دانش فنی ساخت این تجهیزات پیچیده را در اختیار دارند.

در این راستا، پس از نیاز به تعمیرات یکی از فیلترهای تحت خلاء، شرکت طرف قرار داد «تکنی مونت» ایتالیا با بهانه کردن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا از ادامه همکاری با پتروشیمی شهید تندگویان سرباز زد. بنابراین متخصصان شرکت با حمایت مدیرعامل و شرکت‌های دانش بنیان به فن آوری و ساخت آن در کشور دست یافتند و عملیات نصب، راه اندازی و بهره‌برداری از آن آغاز شد.

با اجرای این طرح یکی از بزرگترین گلوگاه‌های تولید در زنجیره پلی اتیلن ترفتالات صنعت پتروشیمی رفع شده و پیش بینی می‌شود شاهد پایداری و افزایش تولید محصولات در پتروشیمی تندگویان باشیم. از ابتدای سال جهش تولید چندین طرح بزرگ رفع موانع تولید شامل طراحی و ساخت مبدل‌های کارخانه CTA2 ، احیای کاتالیست پالادیوم و ... با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در پتروشیمی شهیدتندگویان طراحی، ساخت و با موفقیت راه اندازی و بهره برداری شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: