bazarnews

کد خبر: ۸۲۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: یکی از عواملی که موجب افزایش مصرف برق که منجر به قطعی شده، مراکز استخراج رمز ارز غیرمجاز است.

افزایش مصرف، عامل قطعی برق تهران/ تاثیر مصرف ماینرهای غیرقانونی رمزارز بر خاموشی پایتخت

گروه نفت و انرژی بازارنیوز- بهزاد قبادی؛ مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور، در گفتگو با بازارنیوز پیرامون علت قطعی برق شب گذشته بسیاری از مناطق پایتخت، اظهار کرد: مهمترین مسئله در این روزها، افزایش مصرف گاز در کشور است که باعث شده محدودیت‌هایی در تامین گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها به وجود آید. قطعا اگر مردم رعایت نکنند متاسفانه مجبوریم برق برخی مناطق را محدود کنیم.

وی درباره شایعه تاثیر مصرف بیش از حد مراکز استخراج رمزارز بر قطعی شب گذشته تهران، اظهار داشت: یکی از عواملی که موجب افزایش مصرف برق که منجر به قطعی شده، مراکز استخراج رمز ارز غیرمجاز است. حدود ۱۶۰۰ مرکز غیرمجاز را شناسایی کردیم که دستگاه‌های ماینینگ آن‌ها جمع آوری، خسارت برق مصرفی از آن‌ها اخذ و به مراجع قضایی معرفی شدند.

رجبی‌مشهدی تاکید کرد: قطعا این شیوه‌های شناسایی ما به تنهایی پاسخگو نیستند و به دنبال این هستیم از روش‌های جدیدی که در اختیارمان است، متخلفین را شناسایی کنیم و آن‌ها مطمئن باشند که به زودی به سراغشان خواهیم رفت.

وی تاکید کرد: این مراکز باید مجوز‌های لازم را از وزارت صمت و نیرو دریافت و به صورت قانونی فعالیت کنند.

رجبی‌مشهدی، درباره میزان فعلی مصرف برق توسط ماینر‌ها در کشور تصریح کرد: حدود ۳۱۰ مگاوات انشعاب جدید برای ماینر‌ها اضافه کردیم و تقریبا همین مقدار هم در حال مصرف هستند. البته ۱۶۰۰ مرکز هم به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند که از آن طریق هم برق مصرف می‌شود.

سخنگوی صنعت برق کشور هزینه هر کیلوبات برق مصرفی توسط ماینر‌ها را ۴۶۵ تومان اعلام کرد و افزود: ماینر‌ها تعرفه مخصوص خود را دارند و در این ماه ها، ۵۰ درصد قیمت آزاد را باید بپردازند.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: آن‌هایی که به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کنند ممکن است فعالیتشان با تعرفه برق خانگی، صنعتی یا کشاورزی باشد.

پایان پیام//
برچسب ها: برق ، ماینر ، رمزارز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: