bazarnews

کد خبر: ۸۲۶۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
در شرایطی که کار کنگره جدید آمریکا در بحبوحه تردید سیاسی آغاز شده و هنوز تکلیف کنترل سنا مشخص نیست و سایه جنگ جمهوری خواهان بر سر نتایج انتخابات ریاست جمهوری دیده می شود، نانسی پلوسی با اختلاف آرای اندک دوباره به عنوان رئیس مجلس نمایندگان انتخاب شد.

دموکرات ها در انتخابات نوامبر ۱۱ کرسی از دست دادند و اکنون اکثریت نسبی ۲۲۲ به ۲۱۲ را دارند و در رای گیری مجلس نمایندگان، نانسی پلوسی ۲۱۶ رای موافق و ۲۰۹ رای مخالف به دست آورد. پنج دموکرات از ریاست پلوسی حمایت نکردند، دو تن به قانونگذاران دموکراتی رای دادند که نامزد این پست نبودند و سه تن دیگر صرفا رای "حاضر" در جلسه دادند.
پلوسی در صحن این مجلس با اشاره به مرگ بیش از ۳۵۰ هزار آمریکایی از پاندمی کرونا گفت: امروز که قسم یاد می کنیم، مسوولیتی را می پذیریم که همانند نسل های پیشین رهبری سخت و دشوار است. ما کنگره جدید را در دوران فوق العاده دشواری آغاز می کنیم. اکنون زمان احیای کشور ماست. همچنان اصلی ترین اولویت ما شکست ویروس کروناست و ما قادر به شکست آن خواهیم بود.
با توجه به اینکه تکلیف دو کرسی سنا از جورجیا روز سه شنبه مشخص می شود، فعلا کنترل این مجلس کنگره در دست جمهوری خواهان است. با این روند، آنها می توانند دوباره ادعاهای انتخاباتی ترامپ مبنی بر شکست مقابل جو بایدن در نتیجه تقلب را مطرح کنند.
گروهی از جمهوری خواهان به رهبری سناتور تد کروز خواستار بررسی ۱۰ روزه نتایج انتخابات در ایالت های مورد مناقشه شده اند که یکشنبه با انتقاد سناتور جمهوری خواه لیندسی گراهام، متحد سرسخت ترامپ مواجه شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: