bazarnews

کد خبر: ۸۲۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
وزیر نفت با بیان این که در هیچ‌کدام از نیروگاه‌های استان‌های البرز، تهران، قم و اصفهان مازوت مصرف نمی‌شود گفت: می‌گویند مازوت تهران را خفه کرده است اصلا در نیروگاه‌های اطراف تهران مازوت مصرف نمی‌شود.

 بیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه سیزدهمین نشست وزارتی نشست اوپک پلاس در پاسخ به سوالی گفت :هیچ محدودیتی برای صادرات مازوت نداریم؛ همان‌طور که در تابستان هم که مازوت بیشتری داشتیم، تقریبا همه مازوت‌مان را صادر کردیم.

وی این ادعا که گفته می شود وزارت نفت به دلیل ناتوانی درصادرات مازوت آن را در نیروگاه ها می سوزاند گفت :این ادعای بی‌پایه‌ای است و از روی نادانی و ناآگاهی گفته می شود.

زنگنه گفت :دلیل استفاده از مازوت در نیروگاه ها به خاطر مصرف زیاد گاز در بخش خانگی و تجاری است و مصرف گاز مردم خیلی بالاتر از برآوردی بوده که ما داشتیم. بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر در و پنجره را باز بگذارند کرونا کاری به آنها ندارد.

وی تاکید کرد: قاطعانه اعلام می‌کنم که در هیچ‌کدام از نیروگاه‌های استان‌های البرز، تهران، قم و اصفهان مازوت مصرف نمی‌شود. می‌گویند مازوت تهران را خفه کرده است اصلا در نیروگاه‌های اطراف تهران مازوت مصرف نمی‌شود.

وزیر نفت ادامه داد: مصرف مازوت اختراع ما نیست، آلودگی دارد اما در نیروگاه‌های دنیا حدود 4 میلیارد لیتر از آن مصرف می‌شود.

برچسب ها: زنگنهچ ، نفت ، مازوتچ
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: