bazarnews

کد خبر: ۸۲۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران ضمن انتقاد از دستگاه های اجرایی برای کنترل قیمت تخم مرغ، گفت: روند مشخصی برای تعیین قیمت تخم‌مرغ در واحدهای بسته‌بندی وجود ندارد.

حشمت اله عسگری در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران، گفت: ظرف دو هفته گذشته کمتر از ۵۰ درصد تخم مرغ تولیدی استان در چارچوب مقررات سازمان حمایت از مصرف کنندگان به بازار عرضه شد و مابقی عرضه خارج از شبکه بوده است که همین عامل، نقش تاثیرگذاری در نوسان قیمت بوده است.

وی افزود: متاسفانه رویه ای در حال حاضر در بازار مرسوم شده که با بسته بندی های  صورت گرفته،  قیمت تخم مرغ را به گونه ای غیر معقول افزایش می دهند و سازمان های مسئول نیز باید با این رویه غلط مقابله کنند و با نظارت و قیمت مناسب از این دوگانگی در بازار جلوگیری کنند. همانطوریکه که در جلسات به صورت مکرر تاکید گردیده است باید استفاده از نهاده های بخش کشاوری مستلزم تحویل تخم مرغ و عرضه آن در داخل شبکه قانونی توزیع باشد و درصورتیکه همکاری لازم صورت نگیرد دستگاههای نظارتی اقدام عاجل و اساسی را به عمل آورند.

وی با تاکید بر لزوم  نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و نظارت دستگاه های ذیربط افزود: وضعیت قیمت نهادهای دامی با توجه به نظارت های صورت گرفته مطلوب است و تاثیرات این موضوع قطعا در بازار با نظارت و مدیریت خود را نشان خواهد داد. بی تردید هیچ گونه آسیبی به معیشت مردم در نتیجه اهمال دستگاههای ذیربط پذیرفتنی نیست.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: