bazarnews

کد خبر: ۸۳۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۰
مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون گفت: پرداخت تسهیلات در مرحله نخست تا پایان آذرماه بود، اما با تصویب کارگروه مقابله با پیامد‌های کرونا مقرر شد پرداخت تسهیلات به پرونده‌هایی که در سیستم بانکی وجود دارد ادامه داشته باشد و در واقع محدودیت زمانی برای پرداخت وجود ندارد.

 «حسین محمودی» درباره آخرین آمار پرداخت تسهیلات کرونا، اظهارداشت: از بیستم اردیبهشت ماه ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات کرونا شروع شد و تا پایان مهرماه ثبت‌نام در فاز‌های مختلف ادامه داشت.

وی افزود: پرداخت تسهیلات در مرحله نخست تا پایان آذرماه بود، اما با تصویب کارگروه مقابله با پیامد‌های کرونا مقرر شد پرداخت تسهیلات به پرونده‌هایی که در سیستم بانکی وجود دارد ادامه داشته باشد و در واقع محدودیت زمانی برای پرداخت وجود ندارد.

محمودی گفت: اگرچه پرداخت تسهیلات همچنان ادامه دارد، اما مهلت ثبت نام کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا تمام شده و هم اکنون تنها سه گروه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوان تا پایان دی ماه فرصت دارند برای دریافت تسهیلات بانکی اقدام کنند.

وی افزود: اطلاعات مشمولان این سه گروه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه می‌شود و سپس وزارت تعاون پرونده متقاضیان را به بانک‌های عامل ارسال می‌کند.

مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون درباره آمار ثبت نام کنندگان تسهیلات کرونا، گفت: تا کنون ۵۲۲ هزار و ۵۳۳ فقره پرونده با اشتغال ۹۷۷ هزار و ۱۸۱ نفر در سیستم بانکی ثبت شده است.

وی افزود: میزان تسهیلات درخواستی متقاضیان ۱۳ هزار و ۳۱۳ میلیارد تومان است و تا کنون هشت هزار و ۹۶ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است.

محمودی گفت: کارگروه مقابله با پیامد‌های کرونا میزان تسهیلات پرداختی به کسب و کار‌ها را ۲۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرده بود که تا کنون تنها ۱۳ هزار و ۳۱۳ میلیارد تومان درخواست ثبت شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: