bazarnews

کد خبر: ۸۳۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ۸۰ هزار میلیارد تومان رانت در بازار فولاد وجود دارد و مجلس باید جلوی این رانت عظیم را بگیرد.
 

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار اظهارداشت: بحث کلی ما این است که آیا مجلس شورای اسلامی قصد ورود به ساماندهی بازار فولاد را دارد یا خیر و در شرایط حاضر ما نباید وارد جزئیات این طرح شویم.

وی بیان کرد: آیا اگر الان مجلس دست روی دست بگذارد و تماشاچی بازار آشفته فولاد باشد، فردا مجلس را متهم نمی‌کنند؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۸۰ هزار میلیارد تومان رانت در بازار فولاد وجود دارد و مجلس باید جلوی این رانت عظیم را بگیرد.

سلیمی اظهارداشت: سالانه فقط ۴۰ هزار میلیارد تومان گاز یارانه‌ای به بخش فولاد داده می‌شود، این در حالی است که دستمزد کارگران ایرانی در بخش فولاد به طور میانگین ۴۰۰ دلار است اما در دنیا دستمزد آنان ۴ هزار دلار است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین فولاد ۱۰۰ دلار بالاتر از قیمت فوب به مردم عرضه می‌شود که گرانفروشی فاحش و آشکاری است و سوال آن است که چه کسی الان از قیمت گذاری در بازار فولاد راضی است؟

وی با بیان اینکه امروز متأسفانه بازار فولاد هیچ نوع شفافیتی ندارد، گفت: تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از وضع بازار فولاد راضی نیستند و برای ساماندهی این بازار آشفته و قطع دست دلالان باید به کلیات این طرح رأی داده شود و جزئیات آن در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

 

مهر/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: