bazarnews

کد خبر: ۸۳۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
در نشستی که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با زنان کارآفرین برتر صنایع دستی در سالن جلسات این وزارتخانه برگزار شد، سه بانوی البرزی به عنوان کارآفرین برتر صنایع دستی انتخاب و معرفی شدند.

در مراسمی که از ۲۴ بانوی کارآفرین برتر صنایع دستی کشور تجلیل شد، خانم‌ها «شادی حاضری، فاطمه گودرزی و پریسا حافظی مشهدی» از استان البرز  بودند.

شادی حاضری، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز در این مراسم بانوی کارآفرین برتر صنایع دستی کشور شد. 

در این نشست، شادی حاضری رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اینکه فعالیت خود در حوزه صنایع دستی را از استان گیلان آغاز کرده است، گفت: ۲۳ سال است که در حوزه صنایع دستی فعالیت دارد و در این شاخه به جزء استان گیلان در استان‌های تهران و البرز نیز فعالیت‌های شاخصی ارائه کرده است.

وی با این توضیح که در ۱۶ رشته هنری به کار تولید و تدریس صنایع دستی مشغول است، افزود: محصولات تولیدی خود را علاوه بر بازارهای داخلی به چهار کشور کانادا، انگلیس، امارات متحده عربی و ترکیه نیز صادر کرده است.

این بانوی کارآفرین البرزی بیان کرد: مشکلاتی از جمله گرانی مواد اولیه، نداشتن بازار فروش، نبود نمایشگاه هایی از جمله صنایع دستی و عرضه سوغات از جمله دغدغه های هنرمندان این حوزه است.

حاضری بیان کرد: مصوب شدن ایجاد انجمن صنایع دستی در تمامی استان‌های کشور، فراهم کردن شرایط خرید این محصولات توسط ارگان‌های دولتی و خصوصی و همچنین توجه به شرایط بیمه هنرمندان صنایع دستی از جمله راهکارهای موثر در راستای بهبود وضعیت فعالان این عرصه است.

وی در ادامه با اشاره به تعامل خوب میان مجموعه میراث فرهنگی و اتاق بازرگانی البرز افزود: خوشبختانه در این قالب همکاری خوبی میان طرفین به منظور راه اندازی انجمن صنایع دستی و دیگر اقدامات سازنده در این حوزه انجام شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: