bazarnews

کد خبر: ۸۴۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
حسین توکلی کجانی، فرماندار ویژه شهرستان ری، گفت:طی بازرسی های صورت گرفته تاکنون 500 ماینر استخراج پول مجازی بیت کوین در شهرستان ری کشف و ضبط شد و به مراجع قضایی ارجاع شد.

 حسین توکلی کجانی، فرماندار ویژه شهرستان ری  ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به کشف و ضبط ماینرهای استخراج بیت کوین گفت: طی بازرسی های صورت گرفته تاکنون 500 ماینر استخراج پول مجازی بیت کوین در شهرستان ری کشف و ضبط شد و به مراجع قضایی ارجاع شد.
او افزود: روز گذشته 150 ماینر در کارگاهی در فشافویه شناسایی شده که دارای مجوز مرغداری بوده اما هیچ گونه فعالیت تولیدی در این حوزه نداشت و اقدام به استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز کرده است که سریعاً با اقدامات قانونی برخورد لازم صورت گرفت.
فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه گفت: با توجه به شرایط کنونی دستگاه های نظارتی باید در راستای کاهش مصرف برق جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج بیت کوین را پیگیری و در دستور کار قرار دهند.
توکلی در پایان خاطرنشان کرد: عمده فعالیت غیرمجاز استخراج بیت کوین در مراکزی است که تعرفه برق کشاورزی و صنعتی دارند و دلیل آن نیز قیمت پایین برق در این مراکز و واحدها است لذا کنترل و مدیریت این مراکز مهم تلقی می شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: