bazarnews

کد خبر: ۸۴۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
به گفته فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، کشاورزان با سواد در اولویت دریافت خدمات جهادکشاورزی هستند.

فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان آذربایجان شرقی در محل سالن جلسات استانداری با تشریح ساختار وزارت جهادکشاورزی گفت: این ساختار بیشتر آموزشی و ترویجی بوده و اگر اقدامات اجرایی به دنبال آن آمده است صرفاً به خاطر ترغیب کشاورزان برای مسائل آموزشی بوده است.

او با بیان اینکه آموزش‌ها زمانی می‌تواند موثر واقع شود که آموزش پذیر با سواد بوده و برای یادگیری دانش جدید رغبت داشته باشد گفت: اولویت ما در بخش آموزش در اختیار قراردادن تمامی امکانات و فرصت‌ها به دستگاهی است که افراد را باسواد می‌کنند و همواره قدردان زحمات دستگاه متبوع خواهیم بود و در راستای ارتقای ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی با هر دستگاهی آماده همکاری خواهیم بود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان به سامانه پهنه بندی اشاره کرد و گفت: می‌توان در جهت آموزش کشاورزان یک دسترسی به دستگاه مرتبط ایجاد کرد و اطلاعات مربوط به نحوه آموزش را در آنجا بارگذاری کرد و آموزش دهندگان با استفاده از اطلاعات سامانه، به آموزش کشاورزان بپردازند.

او به اولویت ارائه خدمات به کشاورزان با سواد و آموزش دیده اشاره کرد و گفت: برای ترغیب کشاورزان به امر آموزش می‌توان خدمات را اولویت بندی کرد و برای کشاورزان با سواد خدمات ارزنده‌ای ارائه داد، اما هرگز امکان محرومیت از ارائه خدمات برای قشر زحمتکش کشاورزان امکان پذیر نخواهد بود.

صادقی معاون سواد آموزی استان آذربایجان شرقی نیز با تاکید بر ضرورت مشارکت همگانی برای ریشه کنی این معضل اجتماعی گفت: رشد باسوادی استان از ۳۶ درصد اوایل انقلاب در سرشماری سال ۹۵ به ۹۵.۶ درصد رسیده است.

صادقی گفت: نهضت سواد آموزی یکی از دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: