bazarnews

کد خبر: ۸۴۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: در سال جاری تاکنون بیش از ۷۰۰ میلیون دلار صادرات از البرز انجام شده است و به یقین تا پایان سال جاری این رقم می‌تواند به یک میلیارد دلار برسد.

پرهام رضایی در نشست با مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز که با حضور نائب رئیس ، رئیس کمیسیون جوانان، کارآفرین و دانش بنیان و دبیرکل اتاق بازرگانی البرز همراه بود، اظهار داشت: البرز با وجود شهرک‌های صنعتی متعدد هنوز با مشکلات زیادی در مواردی از جمله تامین زیرساخت‌ها در این نقاط صنعتی مواجه است و واحدهای صنعتی زیادی دراستان البرز تحت تاثیر شرایط اقتصادی کنونی به مرحله ورشکستگی و تعطیلی رسیده است.

وی با اشاره به اینکه حدود یک چهارم اعضای اتاق بازرگانی البرز در شهرک صنعتی اشتهارد فعالیت دارند، افزود: در قالب بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی بازدیدهای ادواری از شهرکهای صنعتی استان را آغاز کردیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز بیان کرد: درست است که اتاق بازرگانی قدرت اجرایی ندارد اما هدف آن آسیب شناسی و عارضه یابی مشکلات و مسائل پیش روی صنعتگران و تولیدکنندگان  است تا در قالب مشورت به بخش دولتی گامی در راستای حل این معضلات برداشته شود.

وی عنوان کرد: در قالب بازدیدهای ادواری از واحدهای صنعتی فعال، نیمه فعال و حتی تعطیل در شهرک های صنعتی استان بازدید می‌کنیم.

رضایی تصریح کرد : اتاق بازرگانی البرز از بخش خصوصی به همراه شرکت شهرک‌های صنعتی استان از بخش دولتی می‌توانند بازدیدهای مشترکی از شهرک‌های صنعتی استان انجام دهند چرا که این همسویی در نهایت منجر به پرشدن خلاء های موجود در بخش خصوصی در راستای دستیابی به کاهش معضلات صنعت استان می‌شود.

وی از تدوین برنامه سال 1400 اتاق بازرگانی البرز خبر داد و گفت: به منظور پیاده سازی برنامه‌های عملیاتی سال آتی اتاق به یقین کارهای مشترکی با شرکت شهرک‌های صنعتی البرز پیش برده می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با این توضیح که در سال‌های گذشته فشار زیادی به بخش خصوصی وارد شده است، عنوان کرد : جهش صادراتی در البرز می‌تواند محقق شود، چون این استان زیرساخت‌های آن را دارد و با تغییرات حرفه ای و هوشمندانه آمارهای صادرات بیشتر از حد کنونی هم ارتقا داده می‌شود.

وی با تاکید بر اقدامات خوبی که در حوزه گمرک البرز در دو سال گذشته صورت گرفته و منجر به رشد خوب صادرات استان شده است، افزود: این مهم نشان از این دارد که اقدامات جهادی توسط مدیری توانمند در حوزه مدیریت گمرک انجام شده است و اگر این فرهنگ در دیگر بخش‌ها هم مورد توجه قرار داده شود طی کوتاه ترین زمان به رشد خوبی می‌رسیم.

رضایی با این توضیح که ایجاد پل ارتباطی میان بخش خصوصی و دولتی به عنوان یک هدف مطرح است، بیان کرد: با ریشه یابی مشکلات حوزه صنعت به نقاطی مشترک می‌رسیم که این نقاط باید عارضه یابی شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: نمایندگان کنونی مجلس در استان در مجلس هم تعامل مناسبی تاکنون داشته اند.

وی با بیان اینکه کمیته‌های اقتصادی در حال شکل گیری است، تصریح کرد: فراکسیون جدیدی در مجلس به منظور صادرات با کشورهای همسایه ایجاد شده است و این مهم برای استان البرز که در حوزه صادرات با این کشورها کار می‌کند، فرصت خوبی است.

رضایی با اشاره به اهمیت بالا بردن تراز تجاری استان البرز توضیح داد : در سال جاری تاکنون بیش از 700 میلیون دلار صادرات از البرز انجام شده است و به یقین تا پایان سال جاری این رقم می‌تواند به یک میلیارد دلار  برسد.

وی با با بیان اینکه بعد از راه اندازی اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز، گام‌های موثر بعدی مدنظر برای کمک به بخش تولید است، عنوان کرد: هدف مهم از این اقدامات برقراری پل ارتباط میان فعالان اقتصادی، اعضای اتاق و خود اتاق بازرگانی است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: