bazarnews

کد خبر: ۸۴۸۰۵
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
اغلب تحلیلگران بازار بر این باورند که طلا زمانی می‌تواند از محدوده‌ای که مدت‌ها است در آن گرفتار شده، خارج شود که عامل تورم وارد اقتصاد شود. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که با افزایش فعالیت‌های اقتصادی و افزایش تقاضا احتمالا اقتصاد با مشکل کاهش عرضه مواجه خواهد شد و در آن زمان طلا می‌تواند به قله‌های قیمتی بالاتر فکر کند.
 

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز شنبه ۴ بهمن با ۱,۶۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۳۳ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی روز گذشته ۱۰ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان معامله شد.

امروز برای قیمت طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلا معتقد است: قیمت انس جهانی طلا امروز تغییر چندانی ندارد. چنانچه امروز بازار ارز کنترل شود، قیمت طلا در همین محدوده یک میلیون و ۳۵ هزار تومان می‌ایستد.

در این مورد به گزارش دنیای اقتصاد : فلز زرد هفته‌ای که گذشت را با بازدهی هفتگی ۴۲/ ۱ درصد به پایان برد تا کار خود را در هفته آتی با قیمت ۱۸۵۵ دلاری آغاز کند. به‌رغم اینکه طلا از پشتوانه‌های قوی برای آغاز یک روند صعودی برخوردار است، اما فلز زرد مدت‌ها است که در بازه میان دو مرز ۱۸۰۰ دلار و ۱۹۰۰ دلار گیر افتاده است.

در هفته گذشته و در روز چهارشنبه یعنی روزی که جو بایدن به‌عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا رسما وارد کاخ سفید شد، طلا با جهش ۷/ ۱ درصدی استقبال مثبتی از رئیس‌جمهور جدید داشت؛ با جهش روز چهارشنبه ارزش طلا تا قیمت ۱۸۷۰ دلاری نیز بالا رفت اما پس از آن مشخص شد این مرز به یکی از خطوط مقاومتی جدید برای طلا تبدیل شده است.

برچسب ها: طلا ، قیمت طلا ، بازارنیوز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: