bazarnews

کد خبر: ۸۵۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اقدام‌هایی مانند اصلاح روند بازارگردانی شرکت ها، افزایش سطح اعتبار مشتریان و محدود کردن فروش سهام کلان توسط حقوقی‌ها را می‌توان به عنوان اقداماتی تاثیرگذار در تداوم روند صعودی شاخص بورس عنوان کرد.

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اقدام هایی مانند اصلاح روند بازارگردانی شرکت ها، افزایش سطح اعتبار مشتریان و محدود کردن فروش سهام کلان توسط حقوقی ها را می توان به عنوان اقداماتی تاثیرگذار در تداوم روند صعودی شاخص بورس عنوان کرد.
«هومن عمیدی» به روند معاملات بازار سهام اشاره کرد و افزود: در نخستین روزهای معاملاتی هفته گذشته شاهد بهبود وضعیت بازار و بازگشت رشد به معاملات این بازار بودیم اما از روز سه شنبه با توجه به گمانه زنی های صورت گرفته در زمینه ریاست معاون وزیر اقتصاد در سازمان بورس، روند بازار تغییر کرد و بار دیگر به مدار نزولی بازگشت که در نهایت خبر ریاست وی منتشر و منجر به تداوم روند نزولی این بازار شد.
وی با بیان اینکه با رشد شاخص کل و ورود آن به کانال یک میلیون و ٢٥٠ هزار واحد، این سطح مهم به عنوان مقاومتی جدی عمل کرد و دوباره شاهد منفی شدن شاخص کل و افت بازار بودیم، اظهار داشت: به نظر می رسد هنوز جریان نقدینگی خریدهای گسترده را در دستور کار قرار نداده است و بی توجهی متولیان و مسوولان بازار سرمایه به اعتماد عمومی و ضعف در روند اصلاحات باعث تداوم روند منفی بازار شده بود.
عمیدی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط مناسب شرکت های بزرگ از نظر بنیادی باید رفتار هیجانی همراه با ترس سهامداران حقیقی در فروش سهام توسط مسوولان سازمان بورس مورد شناسایی قرار می گرفت و حرکت معکوس جهت ایجاد اعتماد در قوانین معاملاتی بازار سرمایه پیش بینی می شد که این امر تاکنون محقق نشده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: