bazarnews

کد خبر: ۸۶۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هیچ کمبودی برای تامین گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ بازار شب عید وجود ندارد، گفت: با همکاری وزارت صمت مراقبت می‌کنیم تا قیمت مواد پروتئینی بالاتر از قیمت‌های مصوب نرود و مواد پروتئینی با قیمت مناسب به دست مصرف‌کنندگان برسد.

کاظم خاوازی امروز(18 بهمن) در سفر به کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه هیچ مشکلی برای تولید مرغ و تخم مرغ مورد نیاز بازار شب عید وجود ندارد، گفت: شاید اوایل و اواسط سال تنشی ناشی از شرایط سخت تحریم‌ها و تبادلات ارزی و مشکلاتی که برای واردکننده‌های نهاده‌ها پیش آمد، یک شوک در بخش تولید به وجود آورد، اما وضعیت حال حاضر واحدهای مرغ گوشتی و تخم گذار کشور خیلی خوب است.

وزیر جهاد کشاورزی اشاره ای هم به بازار گوشت قرمز داشت و گفت: گوشت قرمز هم چند ماه پیش یک نوسان بی دلیل را تجربه کرد، اما هم اکنون قیمت‌ها متعادل شده‌ و آمار و اطلاعات موجود از کشتارگاه ها هم حاکی از افزایش تولیدات کشور دارد.

وی تاکید کرد: در بخش تولید از سال قبل خیلی جلوتر هستیم و اگر مشکلی هم وجود داشته باشد از حیث خرده فروشی و  فعالیت دلالی است که آن هم در تلاشیم تا با همکاری وزارت صمت، مواد پروتئینی با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد.

خاوازی با بیان اینکه برای کنترل قیمت ها با وزارت صمت و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده در حال همکاری هستیم و به شدت مراقبت می کنیم تا قیمت ها بالاتر از قیمت‌های مصوب نرود، گفت: هرچند یک سری افراد سودجو در خرده فروشی ها هستند، اما تلاش می کنیم با همکاری وزارت صمت شرایط خوبی را در آستانه شب عید در بازار گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ شاهد باشیم.

خاوازی اشاره ای هم به تلاش‌های وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص نهاده های لازم به تولیدکنندگان داشت و گفت: امروز علاوه بر دستور قبلی که برای تخصیص حدود 200 هزار تن جو در سامانه بازارگاه داده شده بود، دستور دیگری برای اختصاص200 هزار تن دیگر جو در این سامانه  داده شده تا جو مورد نیاز در اختیار مرغداران و واحدهای تولید گوشت و دامداری ها قرار بگیرد، لذا هیچ نگرانی از باب تامین گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ بازار شب عید کشور وجود ندارد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: