bazarnews

کد خبر: ۸۶۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۹
امام جمعه آبادان از تقویت بخش خصوصی به عنوان یکی از مهمترین راههای برون رفت کشور از مشکل اشتغال جوانان نام برد.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح و بهره برداری از ۲ واحد صنعتی تولیدی در شهرک صنعتی آبادان، با بیان اینکه ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اعیاد نورانی، مقدس و ایام بی نظیر و کم نظیری هستند که بایستی از بابت آن جشن گرفت، اظهار کرد: ایام چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم، یک انقلاب خاص در یک نقطه خاص از جغرافیا با یک راهبرد مشخص و تحولات چشمگیری که در حوزه‌های مختلف آن به وجود می آید از کارکردهای نظام جمهوری اسلامی است که خودباوری  را به اراده و عزم جدی در نیروهای جوان جهت ایجاد زمینه های کسب و کار و اشتغال تبدیل کرده است.

وی گفت: در مسیر ایجاد اشتغال، دولت حکم جاده صاف کن را دارد که با هموار کردن کارها و تسهیل شرایط دسترسی به امکانات مورد نیاز برای راه اندازی یک واحد صنعتی و تولیدی و ایجاد اشتغال، نگاهی نیز به صادرات کالاهای تولیدی در همین صنایع دارد.

وی افزود: اینکه نیروهای جوان، انقلابی و پرتوان در اوج خودباوری و با اراده ای قوی وارد عرصه ی کار و اشتغال می شوند بسیار شیرین و لذت بخش است و بایستی قدر آن را دانست.

وی خطاب به مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: بایستی طی یک برنامه ریزی درست تمامی ادارات و شرکتهای فعال در منطقه، موظف به تامین و خرید کالاهای مورد نیاز شان از همین واحدهای صنعتی و تولیدی در منطقه شوند.

امام جمعه آبادان از معاونت سرمایه گذاری و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند نیز خواست تا به تناسب ظرفیت منطقه نسبت به اعطای مجوز تاسیس واحد صنعتی تولیدی با توان تولید محصولات همگون و برابر در محدوده ی منطقه آزاد اروند (شهرهای آبادان و خرمشهر) با هدف جلوگیری از مواجه آنان با چالش های و افت درآمدی شد و گفت: ستاد اقامه نماز جمعه آبادان آماده همکاری با واحدهای تولیدی و صنعتی در جهت معرفی امکانات و شرایطشان از تریبون نماز جمعه است.

حجت الاسلام ابراهیمی پور، با تاکید بر اینکه راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی زمینه ی اشتغال پایدار و رفع مشکلات ناشی از آن را برای خانواده ها در پی دارد، افزود: پروژه ای مانند فاز ۲ پالایشگاه اگر چه در فرصتی برای اشتغال و فعالیت گروههای مختلف افراد است اما کاری پروژه ای و موقتی است که شاید در ادامه راه دیگر به رسته ای خاص از نیروهای فعال در روند اجرای آن نیازی نداشته باشند اما راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک می توانند زمینه ساز فرصت های شغلی متنوع و پایدار باشد، از همین رو توجه و حمایت همه جانبه دستگاههای ذیربط از سرمایه گذاران بخش خصوصی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی تصریح کرد: بانک های عامل نیز بایستی همانطور که در سود تسهیلات قابل ارائه به سرمایه گذاران شریک هستند در زیان آنان نیز شریکشان باشند، متاسفانه برخی سودهای قابل دریافت بانکی سودهای ویرانگری هستند که از لحاظ شرعی نیز حرام و دارای اشکال شرعی است. بایستی به برخی از موضوعات با آینده نگری خاصی ورود کنیم و برای راه اندازی یک واحد تولیدی کمک کنیم. دعواهایی که با وزارت نفت داشتیم آنکه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس با تولید بیش از ۴۵ میلیون بشکه بنزین در سال ۲ هزار نیرو مشغول به کار هستند اما در پالایشگاه آبادان با یک سوم ظرفیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس حدود ۸ هزار نفر مشغول به کارند و که رقم افراد شاغل با میزان تولید همخوانی ندارد و لذا نمی توان برای اشتغال افراد در این مجموعه بیش از این اصرار کرد.

وی با اشاره به اینکه در مکتب اسلام چیزی به نام بازنشستگی نداریم و بازنشستگی معنا و مفهومی ندارد، یادآور شد: بر اساس روایتی از پیامبر، مسئله فراگیری دانش و علم تا لحظه ی آخر بایستی باشد و نیاید از تلاش و کوشش دست کشید. یکی از بهترین جاهایی که به طور حقیقی بازده خوب و موثری دارد واحدهای صنعتی و تولیدی بخش خصوصی است که با عرق جبین سرمایه هایشان را به دستاورد تبدیل می کنند و لذا بایستی حمایت و  تقویت شوند چرا که تقویت بخش خصوصی یکی از راه‌های برون رفت از مشکل اشتغال در کشور و منطقه است.

وی با تاکید بر لزوم رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران به ویژه در بخش ارائه تسهیلات برای گردش مالی و اقتصادی واحدهای تولیدیشان، خطاب به سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: بکوشیم تا شیرینی این انقلاب را با ارائه خدمات مطلوب و مناسب، به مردم نشان دهیم و در طی این مسیر به فرامین حضرت آقا نیز جامعه عمل بپوشانیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: