bazarnews

کد خبر: ۸۶۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
یکی از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: این احتمال وجود دارد که بیماری کووید-۱۹ در بازار غذای دریایی شهر ووهان گسترش پیدا کرده باشد اما این محل نمی تواند منشا کروناویروس باشد.

این کارشناس سازمان جهانی بهداشت اظهار کرد: این احتمال وجود دارد که بازار غذای دریایی شهر ووهان شرایط را برای گسترش کروناویروس جدید فراهم کرده باشد اما به این معنی نیست که منشا ویروس است.

ولادیمیر ددکوف، یکی از اعضای تیم کارشناسی سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: هنوز شواهدی وجود ندارد که نشان دهد کروناویروس از شهر ووهان نشات گرفته باشد اما از نظر تئوریک همه شرایط برای گسترش این ویروس در این شهر وجود داشته است.

بازار غذاهای دریایی شهر ووهان با خوشه اولیه موارد ابتلا به کووید-۱۹ مرتبط بوده است اما محققان هنوز در مورد نقشی که در این بیماری داشته است به نتیجه ای صریح دست پیدا نکرده اند.

 به نقل از خبرگزاری شینهوا، وی همچنین در بازدیدی که همراه ۹ کارشناس دیگر سازمان جهانی بهداشت از موسسه ویروس شناسی ووهان داشت تئوری مطرح شده در مورد نشت ویروس را رد کرد و گفت: برای تیم تحقیقاتی ما بازدید از این مرکز، صحبت با کارکنان و پروسه انجام آزمایشات مهم بوده است.

 ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: