bazarnews

کد خبر: ۸۶۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات ایران موافقت کردند.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه با ۱۴۵ رای موافق، ۴۲ رای مخالف و ۴ رای ممتنع با  تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات ایران موافقت کردند.

به گفته «حجت اله فیروزی» سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزایش واردات محصولات دخانی از کمپانی‌های خارجی که موجب خروج ارز از کشور و کاهش تولید و تعطیلی واحدهای دخانیات و تعدیل نیروهای این بخش گشته و همچنین کاهش اراضی زیر کشت توتون را در پی داشته است از محورهای این تحقیق و تفحص است.

فیروزی انتصاب مدیران در شرکت دخانیات ایران و استفاده از افراد فاقد سوابق کار متناسب و بعضا محکومین قضایی در سمت‌های مدیریتی و معاونت و همچنین علت بازنگری و عدم همکاری در قراردادهای تامین کنندگان مواد اولیه از دیگر محورهای این تحقیق و تفحص عنوان کرد.

 سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن این که چرا شفاف سازی در نحوه ارزش‌گذاری و فروش برند بیستون بدون انجام مزایده و اخذ مجوز از سازمان خصوصی سازی انجام نشده است؟ علت کاهش سهم شرکت دخانیات ایران در بازار سیگار کشور در سال اخیر چیست؟ را از دیگر محورهای تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات اعلام کرد.

 این طرح به تقاضای رمضانعلی سنگدویی نماینده مردم گرگان و آق قلا در دستور کار نمایندگان قرار گرفته است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: