bazarnews

کد خبر: ۸۶۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
ایمیدرو اعلام‌کرد:
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام‌کرد: امسال نزدیک به یک میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی ناشی از بومی‌سازی و توسعه توان ساخت داخل در بخش معدن و صنایع معدنی محقق خواهد شد.

یمیدرو، از ابتدای امسال سیاست بومی‌سازی و توسعه ساخت داخل توسط این سازمان به واحدهای زیرمجموعه و تابعه ابلاغ شد و با دریافت اهداف عملیاتی شرکت‌ها، پایش این هدف دنبال شد.

برنامه بومی سازی ۵۰۹ میلیون دلار قطعه در بخش معدن و صنایع معدنی

براساس برنامه سازمان یاد شده با همراهی شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه، بومی‌سازی ۵۰۹ میلیون دلاری در بخش قطعات و تجهیرات تولید و همچنین ۴۰۸ میلیون دلار برای طرح‌های توسعه ای برای امسال هدف‌گذاری شده است.

برپایه گزارش ایمیدرو، هدف بومی‌سازی که در طرح های توسعه انجام می‌شود، علاوه بر صرفه جویی ارزی ناشی از بومی‌سازی، توسعه توان ساخت داخل را محقق خواهد ساخت.

صرفه جویی ۳۵۰ میلیون دلاری در نیمه نخست ۹۹

میزان صرفه جویی ارزی سیاست های بومی سازی شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در حوزه تولید در نیمه نخست امسال به ۳۵۰ میلیون دلار رسید و طبق برآوردهای به عمل آمده این رقم به حوزه تولید اختصاص دارد و بخش دیگری از سیاست بومی سازی در طرح های توسعه در حال اجرا است، از این رو با احتساب بخش پروژه های توسعه ای و به‌روزآوری اعداد و ارقام، مجموع صرفه‌جویی ارزی ایجاد شده‌ افزایش خواهد یافت.

سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد

ایمیدرو با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در زمینه توانمندی‌ها و نیازمندی‌های بخش معدن و صنایع معدنی کشور و برقراری ارتباط موثر بین سازندگان و مصرف کنندگان، اقدام به راه اندازی سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد ایران کرده است.

فعالان مربوطه می‌توانند با ثبت نام در این سامانه (به آدرس http://lrm.steeliran.org)، نسبت به ثبت اطلاعات توانمندی کالاها و خدمات خود اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، وزارت صنعت، معدن وتجارت مرداد ماه امسال اعلام‌کرد: برنامه وسیعی برای بومی‌سازی تولید داخل وجود دارد که حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار در برنامه سال ۹۹ پیش‌بینی شده است.
(ایسنا)

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: