bazarnews

کد خبر: ۸۶۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد؛ با توجه به تسریع روند ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان، بیش از یک هزار و ۲۰۰ کارت بازرگانی رفع تعلیق شده است.
 

«حمید زادبوم» اظهار داشت: از ابتدای شهریورماه سال جاری تاکنون و بر اساس اقدامات کمیته اقدام ارزی در این سازمان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها کارت بازرگانی یک هزار و ۲۳۴ صادرکننده رفع تعلیق شده و این دسته از صادرکنندگان توانسته‌اند روند فعالیت‌های بازرگانی خود را استمرار بخشند.

وی، مصوبه ۱۷۷ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و همچنین تفویض اختیار انجام شده در خصوص پیگیری ایفای تعهدات ارزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت را راهگشا دانست و تاکید کرد: با تشکیل کمیته اقدام ارزی و برگزاری بیش از ۲۰ نشست و حدود ۶۰ مصوبه، بخش اعظم مشکلات صادرکنندگان در حوزه ایفای تعهدات ارزی مرتفع شده است.

مسئول کمیته اقدام ارزی تصریح کرد: راهبرد این کمیته تلاش برای حل مشکلات صادرکنندگان در حوزه ایفای تعهدات ارزی است.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، گفت: در جلسات آتی کمیته اقدام ارزی در خصوص وحدت رویه در استفاده از ابزارهای تشویقی و تنبیهی جهت ایفای تعهدات ارزی بحث و تصمیم‌گیری خواهد شد.

پیش از این اعلام شده بود ۴۰ میلیارد یورو از تعهدات ارزی صادرکنندگانی که از ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ تا ۳۰ آذر سال جاری صادرات داشته اند، به کشور بازگشته است.

 

اقتصادنیوز/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: