bazarnews

کد خبر: ۸۶۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
وزیر آموزش‌ و پرورش یکی از وظایف نظام تعلیم و تربیت را توسعه مهارت دانش آموزان عنوان کرد و گفت: هر دانش‌آموز فارغ‌التحصیل باید یک مهارت فراگرفته باشد.

محسن حاجی میرزایی روز یکشنبه در هجدهمین نشست از سلسله نشست‌های گفت و گوی هفته با موضوع گفت و گو بر محور تحول با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعضای شورای معاونان، مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها و روسای ۷۶۰ منطقه آموزش‌وپرورش کشور برگزار شد، اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های مدیریتی در بیشتر کشورها و به‌طور خاص در ایران درجه همگرایی و ترکیب‌شوندگی بین اجزای تفکیک‌شده است.

حاجی میرزایی افزود: امور کشور به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود و درون بخش‌ها و دستگاه‌ها به واحدها و واحدها به ادارات تقسیم‌بندی می‌شوند. این هرم در قاعده بسیار متکثر است و این اجزا برای جمع شدن و ارائه کار مشترک جزو پیچیدگی‌های بسیار مهم محسوب می‌شود.

وی با بیان این که در جلسات «گفت و گوی هفته» این موضوع پیگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: این نقش در کشور بر عهده برنامه ریزان است و برنامه باید این اجزا را به‌خوبی باهم ترکیب کند. لازم است امور خود را باهم هماهنگ کنیم چراکه این همکاری و هماهنگی در جهت همگرایی از مأموریت حاصل می‌شود.

وزیر آموزش‌وپرورش اظهار داشت: در موضوعات مختلفی مانند توسعه فرهنگ کار، اشتغال، کارآفرینی و تلاش با وزارت تعاون در ارتباط هستیم و در موضوع تعاون و توسعه در کشور مأموریت‌های مشترک داریم؛ در حوزه مهارت‌آموزی باهم در ارتباط هستیم و باید فهم مشترکی از این مأموریت‌ها ایجاد کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حاجی میرزایی کارآفرینی را جز اهداف آموزش‌وپرورش دانست و یادآور شد: برای توسعه مهارت مأموریت داریم و باید کاری کنیم هر دانش‌آموز فارغ التحصیل یک مهارت فراگرفته باشد.

وی با تأکید بر این که برای کودکان بازمانده از تحصیل در مناطق محروم نیازمند مشارکت وزارت کار هستیم، ادامه داد: نیازمند یک بازنگری جدی در سطح مأموریت‌ها و تلفیق هوشمندانه آنها هستیم.

به گزارش ایرنا، برنامه «گفت و گوی هفته» در راستای برگزاری سلسله برنامه‌های گفت و گو بر محور تحول، باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش‌وپرورش و سایر دستگاه‌های کشور به‌صورت هفتگی برگزار و به‌صورت زنده از طریق شبکه شاد (اپلیکشن رسمی وزارت آموزش‌وپرورش جهت آموزش مجازی) پخش می‌شود.

در این برنامه آموزش‌وپرورش میزبان یکی از شخصیت‌های عالی‌رتبه کشوری با عنوان «مهمان ویژه» است.

در اولین برنامه گفت و گوی هفته محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه‌وبودجه کشور، دومین برنامه رضا اردکانیان وزیر نیرو، سومین برنامه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، چهارمین برنامه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، پنجمین برنامه جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، ششمین برنامه لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس‌جمهوری، چ شرکت کردند.

همچنین در ادامه این گفتگوهای هفتگی در هفتمین برنامه سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، هشتمین برنامه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نهمین برنامه علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، دهمین برنامه سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یازدهمین برنامه حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و دوازدهمین برنامه حسن درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور شرکت کردند.

در ادامه این گفت و گوهای تخصصی سیزدهمین برنامه منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، چهاردهمین برنامه آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، پانزدهمین برنامه مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات کشور،  شانزدهمین برنامه مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و هفدهمین برنامه سعید اوحدی معاون رییس‌جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شرکت کردند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: