bazarnews

کد خبر: ۸۶۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
روز گذشته همزمان با افزایش قیمت دلار و طلا، شاخص بازار سهام نیز روند صعودی به خود گرفت. این اتفاق پس از اعلام تغییر دامنه نوسان بورس بود.
 

روز گذشته همزمان با افزایش قیمت دلار و طلا، شاخص بازار سهام نیز روند صعودی به خود گرفت. این اتفاق پس از اعلام تغییر دامنه نوسان بورس بود. اما برای امروز چه اخباری ممکن است بر روند بازارها تاثیر بگذارند؟ مهمترین اخبار احتمالا موثر بر بازارها را در زیر بخوانید:

ـ وزیر اقتصاد گفت: کسی که به بازار سرمایه می‌آید، نوسانی بودن بورس را می‌بیند و ما گفته بودیم که افراد تمام دارایی‌هایشان را در یک سبد قرار ندهند.

ـ رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با یکی از رسانه‌های این کشور گفت که کشورش برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره، تحریم‌ها را رفع نخواهد کرد.

ـ در حالی که نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر اقتصاد امضا جمع کرده‌اند، به نظر می‌رسد که این موضوع فعلا در دستور کار پارلمان نیست و حمایت دستوری از بورس موقتا دژپسند را نجات داده است.

ـ سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره واکسیناسیون کرونا گفت: در مرحله یک بیش از ۱۳۰ نفر تحت مطالعه قرار می‌گیرند و مراحل بعدی هم تا فاز سوم طی خواهد شد. واکسیناسیون با روزانه ۱۰۰۰ نفر آغاز خواهد شد و سپس با توجه به ارزیابی مجدد سیستم، روزانه ۵ هزار، ۱۰ هزار و به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

ـ رئیس جمهور با بیان اینکه مطمئن هستیم که می‌توانیم مسیر خودکفایی، استقلال و امنیت غذایی مردم را تا پایان دولت تدبیر و امید ادامه دهیم، گفت: برای تأمین گندم مورد نیاز و نان مردم روی پای خود ایستادیم و امروز در سفره مردم ایران محصولات کشاورزان و سایر تولیدکنندگان ایرانی قرار دارد.

ـ بیژن زنگنه، وزیر نفت در پاسخ به انتقادات مبنی بر قیمت‌گذاری صنایع پایین دستی گفته است: قیمت‌ها دست خداست. وی افزود: هیچ دولتی نمی‌تواند در قیمت‌گذاری‌ها دخالت کرده و انتظار نتایج مطلوبی را داشته باشد.

ـ رئیس جمهوری با بیان اینکه برخی اقداماتی که در بررسی و رد لایحه بودجه و ارجاع آن به دولت خلاف قاعده مرسوم و آیین نامه بوده است، گفت: در اولین فرصت مصوبه جدید دولت درخصوص لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس ارائه خواهد شد.

ـ بیت کوین برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتالی موفق به حفظ روند صعودی خود شد و توانست خود را در کانال ۳۹ هزار دلاری تثبیت کند و بسیاری از معامله گران معتقدند باقی ماندن در این سطح باعث افزایش بیشتر ارزش این ارز خواهد شد.

ـ وزیر صمت می‌گوید ۵۰ درصد خودروهای فروخته شده از مبدا انبار شده‌اند، با این حال اینکه ۵۰ درصد دیگر نیز سرویس‌های اولیه سه ماهه را دریافت کرده‌اند، الزاما به معنای این نیست که آنها مصرف‌کننده واقعی هستند و قصد سوداگری ندارند.

ـ بر اساس آمارهای بانک مرکزی رشد اقتصادی فصل تابستان با احتساب بخش نفت معادل ۵٫۱ درصد و رشد اقتصادی بدون احتساب نفت معادل ۳٫۲ درصد بوده است.

 

تجارت نیوز/

برچسب ها: بورس ، بازار ، بازارنیوز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: