bazarnews

کد خبر: ۸۶۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
کارگاه مشاوره کسب و کار ویژه طلاب کارآفرین در مدرسه علمیه صدیقه کبری (س) بهار برگزار شد.

رامی امیری در کارگاه مشاوره کسب وکار ویژه طلاب کارآفرین در مدرسه علمیه صدیقه کبری(س) بهار گفت: این کارگاه  باموضوع «زن، کارآفرینی،اصلاح الگوی مصرف،شکوفایی اقتصاد خانواده» به منظور رشد و بالندگی طلاب در عرصه کارآفرینی برگزار شده است.

 وی در ادامه، با اشاره به شیوه و روند کارآفرینی، خاطرنشان کرد: مهارت، زیرساخت، شناسایی بازار در کارآفرینی بایستی مورد توجه قرار گیرد و باید تلاش شود که طلاب صاحب ایده و فعالیت شاخصی شوند زیرا زمانی که طلاب در زمینه اشتغال زایی فعالیت داشته باشند،تاثیر کلام دینی،چندبرابر خواهد بود .

مدیر تجاری سازی و فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی استان همدان افزود: باید باتوجه به ظرفیت ها، محصولی جدید، کارآفرینی شود و یا اینکه شیوه ای جدید، برای تولید محصولی قدیمی به کار گرفته شود.

وی به نکته دیگری اشاره کرد و گفت: کارآفرینی به معنای ایجاد یک ساختار جدید برای صنعت موجود با درک و بهره برداری از فرصت و همچنین به معنای ایجاد بازار جدید برای محصول موجود و کشف و بکارگیری منابع جدید برای تامین مواد اولیه می باشد.

امیری در ادامه کارگاه به راه های موفقیت کارآفرینان اشاره کرد و بیان داشت:یکی از عوامل اصلی موفقیت در این مسیر،خودباوری افراد است و فردکارآفرین باید بداند ارتباط با افراد بزرگتر اندیشه انسان را بزرگ می کند و با این نگرش و ارتباط به بازارهای بزرگتر وصل می شود و موجب سرازیر شدن ثروت به سمت کارآفرین می شود.

وی تصریح کرد: نوآوری و تلاش در مراحل بعدی موجب وصل شدن به بازارهای بزرگ می شود و نکته ی مهم این است که کارآفرین بداند وظیفه تولید کننده، صادرکردن نیست بلکه او باید تولید کند و حلقه اتصال تولید کننده به صادرات جهاددانشگاهی است.

مدیر تجاری سازی درپایان با بیان نحوه صادرات اظهار داشت: ایده خود را توسعه دهید ، تیم خود را توسعه دهید تا بتوانید وارد صادرات شوید، هدف داشته باشید و باتوجه به ظرفیت های فراوان در کشور و با مطالعه دقیق ، آرام آرام پله ها را طی بکنید تا بتوانید به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید و توجه داشته باشیدکه نهاد تسهیل گر و شتاب دهنده در امر کارآفرینی جهاد دانشگاهی است که کار تولیدات و کارآفرینی را به نتیجه میرساند.

در پایان هرکدام از طلاب کارآفرین در خصوص مشاغل خانگی خود سؤالات خود را از آقای رامین امیری پرسیدند و در حاشیه این کارگاه، نمایشگاه کوچکی از محصولات طلاب کارآفرین برقرار شده بود که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت .

حوزه نیوز/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: